[✔️] Doğru Web Tasarım İstanbul

Özel web tasarım

Merhaba bu makalemde sizlere özel web tasarım nedir? ve bir web tasarımına özel diyebilmemiz için hangi şartlara sahip olması gerektiğini açıklayacağım.

Özel web tasarım nedir?

Öncelikle bilmeniz gereken her web sitesi özeldir. Size özel tasarım gibi reklamlara inanmamak gerekir. Bir web tasarımı özel statüsünde kabul edilebilmesi için aşağıdaki şartlara sahip olmalıdır.

  • Size veya kurumunuza özel olarak üretilmelidir.

ne kadar az madde var değil mi? Öyleyse bilmeniz gereken tek madde özel web tasarım diye alacağınız hizmetin bir benzerinin olmamasıdır. 

Malesef bir çok web tasarım veya web hizmetleri sağlayan firma özel web tasarım çalışması diyerek ellerindeki temaların sağlarını sollarını değiştirerek size özel yapılmış gibi sunmaktadırlar.

Çoğu zaman bunda bir sıkıntı yok gibi düşünebilirsiniz, aslında var. Misalen hazır bir web sitesini düzenleyip size sunduklarında tema ücreti + düzenleme ücreti alınır. Hazır temalar ortalama 50$ bir fiyatla satılır. Tema fiyatının üzerine işçilik ücretinin eklenmesiyle çıkan rakamla özel web tasarım yaptırmak arasında dağlar kadar fark vardır.

Bu sebepten ötürü eğer özel web tasarım hizmeti alacaksanız metlaka size özel yapıldığına dikkat edin. Örneğin en büyük sorunlardan birisi de bir firma size özel bir çalışma yaptığını söylüyor. Akabinde size yaptığı tasarımı başka firma veya kişilere satıyor. Peki o zaman bu tasarımın ne özelliği kalıyor. Siz ilk yaptıran olduğunuz için uçuk bir rakam öderken, sizden sonra satın alan hişiler sizin ödediğiniz rakamın en fazla 3/1 ini ödeyecektir. Belki de daha az.

Bir web tasarım çalışması yaptırırken mutlaka bu hususlara dikkat edin.

Şafak Saraçoğlu

Benzer konular


Başarılı Kurumsal Web Siteleri İçin Entegre E-Ticaret Özellikleri
Başarılı Kurumsal Web Siteleri İçin Entegre E-Ticaret Özellikleri

Kurumsal web siteleri artık sadece bir online varlık olmanın ötesine geçerek, müşterilere doğrudan ürün ve hizmet sunma fırsatı sunuyor. İşletmeler, etkili bir şekilde çalışan bir kurumsal web sitesi

Web Tasarımında Profesyonelliği İşaret Eden Özel Bir WordPress Eklentisi
Web Tasarımında Profesyonelliği İşaret Eden Özel Bir WordPress Eklentisi

İnternet çağında, web siteleri işletmelerin dijital varlığının temel taşlarıdır. Başarılı bir web sitesi, markanızı tanıtmak, müşteri etkileşimini artırmak ve hedef kitlenizle bağlantı kurmak için ha

İstanbul Web Tasarım Fiyatları
İstanbul Web Tasarım Fiyatları

Web tasarımı, günümüzde bir işletme veya bireyin dijital varlığını oluşturmanın ve geliştirmenin temel bir adımıdır. İşletmelerin çevrimiçi varlık göstermek, hedef kitlesine ulaşmak ve potansiyel müş

SFK Builder üreten Şafak Saraçoğlu