Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Wordpress uzmanı MAKALELER

Merhaba bu makalemde sizlere bir wordpress uzmanı olarak ne gibi projeler yaptığımızı ve wordpress uzmanına proje yaptırmak isterseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağım.

Wordpress uzmanı ne iş yapar?


Wordpress uzmanı wordpress tema, wordpress eklenti vb. benzeri her türlü projeyi wordpress alt yapısına uyumlayan kişilerin genel adıdır. Ayrıca wordpress seo ile ilgili geliştirmeleri yapan kişilere de wordpress seo uzmanı denilir. Wordpress konusunda hizmet veren firmalar olduğu gibi freelance wordpress uzmanı da bulunmaktadır.

Tema yapımı;

Sıfırdan web tasarım oluşturarak bu tasarımı wordpress teması haline getirebiliriz. Ayrıca halihazırda sizin tasarladığınız veya grafikerler tarafından hazırlanan web tasarımlarını önce css & html alt yapısına dönüştürdükten sonra, Tema haline dönüştürebiliriz.

Eklenti yapımı;

Piyasada bulunmayan veya özel bir amaca hizmet etmesi istenen eklentiler olduğu zaman bu eklenti taleplerini projelendirerek wordpress eklenti haline getiriyoruz. Özellikle wordpress haber ve içerik çeken botlar daha çok talep edildiğinden bu gibi sitemler ile daha çok haşırneşir olup genelde profesyonel wordpress bot üretiyoruz.

Türkçeleştirme;

Hazır olarak bulunan tema ve eklentilerin bazen Tükçe dil destekleri bulunmuyor. Bu sebepten Türkçe dil seçeneği eklememiz yada sistemi tamamen Türkçeleştirmemiz için bize başvuruluyor. 

Wordpress uzmanına proje yaptırıken şunlara dikkat etmelisiniz;

  • Projenin kısır veya geliştirilebilir olmasına. ( Kısır projelere tek seferlik yazılır ve üzerinde kapsamlı değişiklik ve güncelleme yapılamaz. Yani ömrü bittiğinde çöp olur. Kısır projeler ile geliştirilebilir projeler arasında fiyat farkları vardır. )
  • Dil desteği olup olmamasına. ( Siz dil desteğini belirtmezseniz proje sadece Türkçe olarak çıkartılır. )
  • Eklentinin kimleri kapsayacağına. ( Bazı eklentiler sadece herkesinin görebildiği alanları kapsarken bazı projeler yönetim paneli, kullanıcı paneli, giriş ve çıkış panellerini de kapsayabilir. Bu gibi kapsama alanları net bir şekilde belirlenmezse proje yapım aşamasında sekteye uğrayabilir, ek maliyet veya projenin sonlandırılması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. )
Yukarıdaki maddelere çok önem verilmelidir. Aksi taktirde ortaya çıkabilecek sorunlar tamamen sizin hatanız olacaktır. Küçük projelerde pek sorun çıkmasa da büyük projelerde büyük zaman ve ek maliyet ortaya çıkmaktadır. 

Saygılarımla;
Wordpress uzmanı: Şafak Saraçoğlu
wordpress opencart, wordpress tema uzmanı, profesyonel wordpress uzmanlığı, wordpress kurumsal tema ücretsiz, zeytinburnu wordpress uzmanlığı,

Wordpress uzmanı ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle