Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Wordpress tema MAKALELER

Merhaba bu makale wordpress tema yaptırmak veya wordpress tema satmayı planlayan kişi veya firmalar için rehber olarak hazırlanmıştır.

Wordpress tema nedir?

Öncelikle hiç bilmeyenler için wordpress ücretsiz olarak indirilebilen açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir. Bu sistem bize standart birkaç temayla geliyor. Wordpress için yapılan web tasarım ve web yazılım bütüne wordpress tema diyoruz.

Wordpress tema yaptırmak istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz?


Genelde kişi veya firmalar bize yani firmamıza başvuruken wordpress tema yaptırmak istediklerini ve web tasarımlarının hazır olduğunu söylüyorlar. Bende size bu aşamadan sonra bilmeniz gerekenleri anlatacağım. Wordpress tema yapımı ile ilgili mutlaka bilmeniz gerekenleri aşağıda listeledim.

  • Hangi eklenti veya tema kütüphanesi kullanılacak. ( ACF, CODESTAR, REDUX, SFXFW vb. gibi birçok wordpress tema kütüphanesi bulunmakta hangisinin kullanılacağına karar vermelisiniz. Biz firma olarak seçenek belirtilmemişse kendi üretimimiz olan SFXSETTING.js wordpress içerik yönetim sistemini kullanıyoruz. )
  • Ayar kısımlarının detaylı olarak belirlenmesi. ( Örneğin ayar kısmına #f00 yazarak kırmızı renk olarak kullanabilirsiniz. Yada renk seçici aracıyla renk seçimi yaptırarak kullanabilirsiniz. Seçenek size aittir. Bu konuda bir seçim yapmazsanız wordpress tema uzmanı hangisi kolayına gelirse onu seçer. bu sebepten ötürü seçeneği belirlemenizde fayda var. )
  • Önbellekleme sistemi. ( Bazı wordpress kullanıcıların tema yapılırken değil sonradan eklenti le önbellekleme sistemini kullandığını gördüm. Malesef bu tür hatalar sitenizin çok yavaş açılmasına neden olacaktır. Önbellekleme sistemi ya wordpress tema sistemine entegre olmalı veya tema yapım aşamasında web yazılımcı tarafından oluşturulmalıdır. Wordpress temaların ağır çalışmasının başlıca kaynağı budur. )
  • Varsayılan değerler. ( Tema oluştururken wordpress temasını kuran kişi hiçbirşey yapmasa dahi varsayılan olarak tasarımı sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilmeli. Bazı wordpress temalarında varsayılan değerler olmadığı için kurulum yapıldığında bomboş bir tasarım gözükmekte bu da olumsuz olarak geri dönüş almanıza neden olur. )
  • Bağlantılı eklentilerin dahil edilmesi. ( Bazı temlar özel alanlar, sidebar vb. gibi özellikleri daha iyi kullanabilmek için bazı wordpress eklentilerine ihtiyaç duyar. Bu eklentileri zorunlu kılmazsanız tema düzgün çalışmaz. )
  • Yabancı dil desteği. ( Ten dil dahi kullansanız wordpress tema dil desteği ekletin. Özellikle wordpress tema satışı yapacaklar için şart olan birşeydir. )
wordpress tema bileşen desteği, wordpress tema ücretleri, wordpress tema düzenleme, wordpress şiir teması, wordpress tema güncelleme nasıl yapılır,

Wordpress tema ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle