Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Wordpress seo çalışması MAKALELER

Merhaba wordpress ile kurulmuş bir web siteniz varsa ve seo hizmeti almak istiyorsanız bu makalede sizlere wordpress seo çalışması nasıl yapılır? seo hizmeti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile alakalı bilgileri paylaştım.

İlk olarak basitçe seo çalışmasının ne olduğunu anlatayım. Seo çalışması genel olarak web sitenizin google, yandex ve bing gibi arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılan işlemlerin adıdır. Bir web sitesi kurduktan sonra siteniz için bir çalışma yaptırmadıysanız siteni arama motorlarında çıkmaz, çıksa dahi 5. sayfadan sonrasında çıkar. Şöyle bir düşünürsek google'da bir arama yaptığınızda 3. sayfadan öteye gittiğinizi hatırlıyormusunuz? hatırlıyorsanız kaç kere 6. sayfada yer alan bir siteden alışveriş yaptınız. Kurumsal firmalar için seo çalışması kesinlikle şarttır. Kurumsal olmayan firmalar için seo kesinlikle olmasada şarttır. Kısaca özetlemek gerekirse sitenizin rakiplerinizin sitelerinden üst sırada olmasını istiyorsanız arama motoru optimizasyonu şart.

Wordpress seo çalışması hakkında;


Wordpress ile diğer web siteleri arasında farklar vardır. Wordpress için bir çok seo eklentisi vardır. Bazı kişi veya kuruluşlar seo eklentilerin kurduklarında sitelerinin tepeye uçacağını düşünmektedirler. Arkadaşlar wordpress seo eklentileri için binlerce lira dahi verseniz nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz için o eklentileri kullanamayacaksınız. Örnek vermek gerekirse ben 2009 yılından bu yana seo hizmeti vermekteyim. Bendeki bu tecrübeyle yaptığım işleri bir eklenti nasıl yapacak size mantıklı geliyor mu? bence mantıksız. Tabii ki 2-3 yılınızı verdikten sonra sizde bu eklentileri profesyonel olarak kullanıp siteleri uçurabilirsiniz. Ama 3 yılınızı neden bu iş için ayırasınız ki. Konuyla alakalı olarak kendi yazdığım wordpress auto seo eklentisini ücretsiz dağıtıyorum.  Wordpress auto seo eklentisi eğitim seti de ücretsiz. Mesele eklentiyse buyrun bakalım yapabilecekmisiniz. Seo çalışması yapmayı öğrenmek için wordpress seo eğitim setini udemy üzerinden satın alabilirsiniz.

Wordpress seo çalışması yapacaklar nelere dikkat etmeli?


Wordpress için arama motoru optimizasyonu yapacaksanız mutlaka bilmeniz ve uygulamnız gerekenleri madde madde yazayım.
  1. Tam eşleşmeli domain kullanın. ( Örnek olarak doğru web kelimesini hedefliyorsanız dogruwebtasarim.com adresine sahip olmalısınız. )
  2. Ana sayfaya 300 kelimelik seo uyumlu bir tanıtım yazısı yazın.
  3. Ana sayfanızdaki makale içinde hedef kelimelerinizi içeren birer adet h1, h2, h3, strong, i, u ve a html etiketleri ekleyin.
  4. Html kodlarınızı sıkıştırın ve sitenizi hızlandırın.
  5. Meta etiketlerini otomatik olarak üretin. Yukarıda bahsettiğim eklenti veya benzerini kullanabilirsiniz.
Yukarıda kısaca yapmanız gerekenleri özetledim. Web sitenizi kendizin kurduysanız veya bu işler ile uğraşıyorsanız yazılanlara aşikarsınızdır. Uygulayın ve etkilerini ne kadar çabuk gördüğünüze şaşıracaksınız. Örnek olarak udemy eğitim setimde sıfırdan bir siteyi kurup, bütün ayarlarını yaparak google arama motoruna tanıttım. İnceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Profesyonel wordpress seo çalışması yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
seo uzmanı aranıyor, wordpress seo eklentisi, seo uzmanı bul, wordpress seo optimizer, seo uzmanı ne yapar,

Wordpress seo çalışması ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle