Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Wordpress hızlandırma hizmeti MAKALELER

Merhaba bu makalemde wordpress hızlandırma hizmeti ve wordpress tema hızlandırma hizmeti arasındaki fark başta olmak üzere bu konuyla ilgili bilmeniz gereken bütün detayları açıklayacağım.

Wordpress tema hızlandırma hizmeti ile wordpress hızlandırma hizmeti arasındaki fark nedir?


Çoğu kişi wordpress hızlandırma hizmeti ile wordpress tema hızlandırma çalışmasını karıştırmaktadır. Temanın hızlı çalışması wordpress web sitesinin hızlı olacağı anlamına gelmiyor. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Hemen cevaplayayım wordpress sadece temadan oluşmuyor. Eklentileri de mevcut. Size tema hızlandırma hizmeti sunulduğunda sitem hala yavaş diyebilirsiniz. Bütün sitenin hızlı çalışmasını istiyorsanız wordpress hızlandırma hizmeti almalısınız.

Wordpress hızlandırma nasıl yapılır?


Birçok firma veya wordpress uzmanı, wordpress hızlandırma hizmeti sunuyoruz diyerek piyasaya çıkmaktadır. Bu konuda arama motorları, sosyal medya ve bunun gibi alanalrda bol bol reklam yayınlıyorlar peki wordpress sitelerinizi gerçekten hızlandırıyorlar mı? Bu soruyu gerçekten iyi sormamız ve referanslara bakmanız gerekmektedir. Sitenizi hızlandırma hizmeti aldığınızda bu hizmeti komik rakamlara yapan kişi veya firmalara inanmayın. Çünkü wordpress hızlandırma işlemi aşağıda sayacağım işlemler yapıldıktan sonra tamamlanmış olmaktadır. Bunu çoğunlukla eklentiler ile yapıyorlar. Bu şekilde yapılan hızlandırmalar kullanışlı olmuyor. Bilginize...

Wordpress hızlandırma hizmeti için gereken araç ve tecrübeler;


  • PHP hataları giderilmeli ( Çoğu wordpress geliştiricisi bu konuda büyük hatalar yapmaktadırlar. PHP sistemlerde hatalar varsa ve error_reporting gibi fonksiyonlarla gizlenmesi yanlıştır. PHP sistemleri geliştirirken localhost'unuzda mutlaka hatalar görünür olsun ve bu hataları yok edin. )
  • Wordpress Theme Check ( Theme check eklentisi wordpress tema doğrulama eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak temayı mutlaka doğrulamalısınız. )
  • Önbellekleme sistemi ( Wordpress hızlandırma işinin olmazsa olmazı önbelleklemedir. Bunu genelde eklentilerle yapıyorlar ancak bu bir hatadır. Çünkü her wordpress temasının ve eklentilerinin yapısı farklıdır. Bu sebepten önbellekleme işlemini tema ve eklenti yapısına göre sıfırdan yazın. Burada da tecrübe gerekmektedir. PHP ve wordpress ile ilgili en az 3 yıllık tecrübeniz yoksa bu hizmeti vermemeniz yararınıza olacaktır. )
  • HTML, JS ve CSS dosyalarının sıkıştırılması ( Bu işlem için yeni eklenti yazabilir veya hazır eklenti kullanabilirsiniz. Tabii ki profesyonel bir kullanım olmalı yoksa site düzgün çalışmaz veya hatalar verebilir. )
  • Cloudflare gibi sistemlerin kullanılması
  • Htaccess önbellekleme kullanılması

yukarıda size kullandığımız yöntemleri detaylıca anlattım. Saydığım maddeleri uygulayarak wordpress sitenizi hızlandırabilirsiniz.

Profesyonel wordpress hızlandırma hizmeti almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
wordpress açılış hızlandırma, wordpress hızlandırmak, wordpress hızlandırma hizmet, wordpress sayfa hızlandırma, wordpress hızlandırma uzmanı,

Wordpress hızlandırma hizmeti ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle