Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web yazılım hizmetleri almak MAKALELER

Merhaba bu makalemde web yazılım hizmetleri almak hakkında detaylı bilgiler aktaracağım. Aktaracağım başlıklar şunları içermektedir. Web yazılım hizmeti almak için neleri bilmem ve temin etmem gereklidir? web yazılım dili tercihi hangi şartlara göre belirlenir? web yazılım fiyatı ortalama ne kadardır? sorularının cavapları şeklindedir.

Web yazılım hizmetleri almak isteyen kişiler web yazılım firmalarına şu aşağıdaki bilgi ve belgeleri temin etmelidir;

  • Web tasarım
  • Web yazılımın ön yüzündeki özellikler ( kullanıcı paneli olacakmı?, kullanı rol yönetim sistemi olacak mı vb. gibi )
  • Web yazılımının yönetim paneli özellikleri ( örneğin: kategoriler listelenecek, düzenlenecek, silinecek yada kullanıcı ekle, düzenle, sil gibi )

yukarıdaki 3 maddede belirttiğim araçları ve dokümanları yüzyüze görüşme sırasında getirmelisiniz. Zaten siz bu hizmet hakkında kısıtlı bilgiye sahip olduğunuz için kaba taslak ne istediğinizi anlatan bir görsel veya notları getirmeniz yeterlidir.

Web yazılım hizmetleri dili nasıl belirlenir?


Bazı kişi veya kuruluşlar web yazılımı yaptırmak istediklerinde illa şu web yazılım diliyle yazılmasını istiyoruz gibi seçim yapılarak gelinmiş olabiliyor. Bu bir ön yargı ve hatadır. Şöyle izah edeyim aynı sistemi php web yazılım diliyle, node.js web yazılım diliyle, pyton veya ruby ile üretilebilir. Ama hangisi tercih edilmesi gerektiğinin belirlenmesi için proje tipinin iyice belirlenmesi gerekmektedir.

Bu sebepten ötürü yüzyüze görüşme sırasında bütün detayları aktarın. Çünkü sonradan isteyeceğiniz değişiklikler veya web yazılım sisteminin değişikliği ek masraf ve proje yayınlama tarihinin gecikmesine neden olacaktır.

Web yazılım dili projenin kullanıcıların yoğunluğu, kullanıcı sayısı, veri giriş çıkış yoğunluğu vb. gibi ölçüler göz önüne alınarak belirlenir.

Web yazılım hizmetleri fiyatı nasıl belirlenir?


Web yazılım fiyatı projenin durumuna göre belirlenir. Örnek vermek gerekirse; Wordpress tema web yazılımı 1.500 TL'den başlar. Wordpress eklenti yapımı 2.000 TL'den başlar. Ama özel web yazılım fiyatı vermek mümkün değildir.

Şu tür durumlar oluyorki telefon açıp web yazılım fiyatı ne kadar olur diye sorulabiliyor. Malesef yukarıdaki şartlar gözden geçirilip iyice belirlenmeden fiyat vermek ihtimal dışıdır. Bu sebepten dolayı yüzyüze görüşmeden size telefon ile fiyat veren kişilere itibar etmeyiniz.
web yazılım uzmanı, web yazılım nasıl yapılır, istanbul web yazılım zeytinburnu, web yazılım uzmanlığı, web yazılım sözleşme örneği,

Web yazılım hizmetleri almak ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle