Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web yazılım hizmetleri MAKALELER

Web yazılım hizmetleri hakkında merak ettiğiniz konuları bu makalede bulabilirsiniz. Web yazılım hizmetleri veren firmalar ne iş yapar? Web tasarımı yazılım hizmetleri veren firmalarda aranması gereken şartlar nelerdir? gibi sorularınıza yanıt vereceğim.

Web yazılım hizmetleri veren firmalar ne iş yapar?


Web yazılım hizmetleri veren firmalar genelde;
 • Web yazılımı
 • Web tasarım
 • Grafik tasarım
 • Seo hizmetleri
 • Reklam hizmetleri
 • Danışmanlık hizmetleri
Başta olmak üzere birçok hizmet sunarlar. Ancak bazen bunlar değişiklik gösterebilir. Örneğin grafik, seo,reklam  ve danışmanlık hizmeti vermeyebilirler. Tabii ki bu hizmetlerin hepsini veren kurumsal web yazılım firması tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü yazılımlarınızı uyumlu bir şekilde çıkartırlar.

Web yazılım hizmetleri veren firmalar aranması gereken şartlar;

 1. Kurumsal bir firma olup olmadığını araştırın. ( Bunun için muhasebecilerden yardım alabilr veya vergi numarasını kendiniz sorgulatabilirsiniz )
 2. Sitesinin alan adına bakın kaç yıl önce alınmış. ( Google'da whois diye aratıp kontrol edebilirsiniz )
 3. Referansları ne diyor. ( Bazıları art niyetli olabilse de genelde referanslar ile iletişime geçerseniz size web yazılım firması hakkında görüşlerini iletecektir )
 4. Destek sunmalı. ( Bazı kişiler desteği ne zaman ararsam ulaşayım diye düşünürler ancak bu da yanlış bir görüştür. Her aradığınızda ulaşıyorsanız ya çok iyi bir destek altyapıları vardır. Ya da işeri yoğun değildir. Bunu anlamanın en iyi yolu bir hizmet aldıktan sonra geri dönüş sağlayıp sağlamadığına bakın. )
 5. Modern yapıya uyum sağlamalı. ( Günümüzde siteleri hızlandırmak, kullanım kolaylığı sağlamak vb. gibi özellikler sunmak için yeni teknolojiler vardır. Örneğin socket teknolojisi, javascript kütüphaneleri, html5, css3, google amp gibi. Eğer bunları kullanmıyorsa teknolojinin gerisinde bir web yazılıma sahip olmanız işten bile değil. )
 6. Ürettikleri web yazılımları takım çalışmasına ve başkasının geliştirmesine açık olmalı. ( Günümüzde kullanılan teknolojiler arasında kütüphaneler önemli bir yer almaktadır. Her sistem mutlaka MVC yapısında olmalıdır. Aksi taktirde onu kodlamayı yapan kişiden başkası düzenlemekte zorlanacaktır. Bu da size maliyet yükü olarak geri dönecektir. PHP kütüphaneler arasında LARAVEL, CODEIGNITER, SYMFONY gibi frameworkler ön plana çıkmaktadır. )
 7. İçerik yönetim sitemlerini kullanmayı bilmeli ve kodlama konusunda tecrübeli olmalı. ( Misalen basit bir form ile sipariş alabileceğiniz bir sistem yazdırmak istiyorsunuz. Firmaya başvurduğunuzda worprdpress, joomla, drupal vb. içerik yönetim sistemlerinden bihaber olan firmalar bunu size sıfırdan yazacakları fiyatı çıkartırlar. Halbu ki bu tür bir sistem wordpress gibi bir sisteme sadece eklenti yazılarak çözülebilir. Boşu boşuna 3-4 katı para vermek zorunda kalacaksınız ve her seferinde çekirdek sistemi güncelleme için para ödemeniz gerekecektir. İçerik yönetim sistemlerinde çekirdek sürümler ücretsizdir. )

Bu makalede birçok konuya açıklık getirdim. Sizde web yazılım hizmetleri almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğru web yazılım hizmetleri İstanbul / Zeytinburnu adresinde.
web yazılım yapan firmalar, zirve yazılım web tabanlı, web tabanlı yazılım geliştirme, istanbul web yazılım firmaları, web yazılım kodlama,

Web yazılım hizmetleri ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle