Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web yazılım firmaları MAKALELER

Merhaba bu makalede İstanbul web yazılım firmaları olarak nasıl ve tür hizmet verdiğimizi anlatacağım. Bu makaleyi okuyarak bir web yazılım firması ile anlaşma yapmak istediğinizde hangi aşamalar sizi karşılıyor öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca sonuna kadar okursanız iletişim ve anlaşma sırasında en sık yapılan yanlışlara sizinde düşmemeniz için dip notlar vereceğim.

Web yazılım firmaları ile anlaşma yapmadan önce bilinmesi gerekenler;

  • Öncelikle hizmeti alacağınız firma kurumsal bir şekilde çalışan bir firma mı kontrol edin. ( Malesef ki merdiven altı diyebileceğimiz kişiler dahi bu hizmeti verdiklerini iddia ediyorlar. Firma bilgilerini sorgulamanız yararınıza olacaktır. En basitinden vergi numarasını muhasebecinize ileterek araştırmasını isteyebilirsiniz. )
  • Ne tür bir hizmet almak istiyorsunuz. ( Ne tür bir hizmet aldığınızı bilmiyorsanız genellikle sizi web yazılım firmaları kendi istediği doğrultuda yönlendirir. Konuyla ilgili hiçbir bilginiz yoksa web yazılım danışmanı tutmanız yararınıza olacaktır. Genelde buradaki sorun şöyle oluyor. Firmamıza başvuranlar şu siteye bak aynısını istiyorum diyorlar. Bize bu tür bir istek geldiğinde siteyi incelemek ve projelendirmek için ücret talep ediyoruz. İşi yaptırmasanız bile projelendirme bedelini alıyoruz. )
  • Referanslar ne diyor? ( Bir firmaya gözü kapalı güvenmek iyi birşey değildir. Hele hele google ilk sırada çıktı diye güvenmek daha büyük bir yanılgıdır. Benim tavsiyem firmanın referans olarak verdiği kişiler ile iletişime geçin firma hakkıjnda sorun memnunmusunuz, işinizi iyi yaptımı, sıkıntı yaşıyormusunuz, geri dönüş alıyormusunuz gibi. )
  • Firma elemanlarının yaptığı işler ve tecrübesi. ( Bu çok önemli bir konu. Web yazılım firmaları her konuda süper hizmet verecek diye birşey yoktur. Bazı konularda çok iyi bazı konularda kötüdür. Örneğin sanal pos konusunda tecrübeli bir firmaya görünüt işleme ile ilgili bir proje talebiyle gittiğinizde bu konuda tecrübeli olmadıkları gerekçesiyle projeyi almayabilirler. Israr etmemeniz yararınıza olacaktır. Biz genelde belirli bir süre isteyip proje taslağı çıkartıyoruz projeyi sıkıntısız bir şekilde sonlandırabileceğimize kanaât getirirsek projeyi alıyoruz. )

Web yazılım firmaları ile çalışmak istiyorsanız. Mutlaka yukarıdaki bilgiler kafanızda net olmalı. Ayrıca yüz yüze görüşmelerde projenizi çok iyi anlatabilmek için bir döküman hazırlamanız varsa not ve çizimlerinizle gitmeniz yararınıza olacaktır.

Şunu unutmayın. Proje başında alacağınız teklif tamamı için yapılacaktır. Ancak sonradan bir özellik unuttuğunuzu farkederseniz ve eklettirmek isterseniz. Sizden güncelleme parası talep edilecektir. Öyle ki çok kritik birşeyi unutmuşsanız projeniz komple çöp olabilir. Baştan yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Size en net tavsiyem arkadaşım bilgisayarcı, bizim çocuk bu işlerden anlıyor onla gideyim yerine bir web yazılım danışmanı tutmanızdır. Danışman sizin yararınıza olacak bütün konuları bulup size raporlayacaktır.

İstanbul Web yazılım firmaları arasında yer alan firmamıza iş saatlerimizde ulaşabilirsiniz.
türkiyenin en iyi web yazılım firmaları, web yazılım önemi, web yazılım uzmanlığı maaşları, web yazılım, web yazılım programları,

Web yazılım firmaları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle