Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web yazılım ajansı MAKALELER

Merhaba bu makalede sizlere web yazılım ajansı ne iş yapar?, web yazım firmaları ile web yazılımı ajanslarının arasında ne gibi farklar vardır? sorularını cevaplayacağım.

Bir çok kişi veya kuruluş bir web yazılımı yaptırmak istediklerinde arama motorlarına web yazılım ajansı kelimesini yazarak arama yapabiliyor. Peki ajanslar gerçekten web yazılım hizmeti sunuyormu. Cevabı evet tabii ki de sunuyorlar ama nasıl. İşte bu makalede web yazılım ajanslarının nasıl hizmet sunduğunu anlatacağım. Aslında bu makalenin sonunda neden ajansları tercih etmemeniz gerektiğini anlamış olacaksınız.

Web yazılım ajansı nedir ne iş yapar?


Ajans kelime manası ile tanıtım işiyle uğraşan kuruluşlara verilen addır. Şimdi biraz düşünmenizi istiyorum neden firma veya şirket değilde web yazılım ajansı, ajans tanımı diğerlerinden biraz farklıdır. Çünkü web yazılım ajansları web yazılım hizmetini genelde kendileri vermez. Ajanslar bu tür hizmetleri yaptırıp pazarlayan kuruluşlardır. Şöyle düşünelim whatsapp benzeri bir web yazılım yaptırmak istediğinizi varsayalım ve fiyat olarak whatsapp web yazılımın fiyatı 100.000.000 TL ye mâlolsun. Siz bu hizmeti bir web yazılım ajansından almak istediğinizde fiyat en az 200.000.000 TL olacaktır. En az yarı yarıya kâr elde edilmeden bu işle uğraşacaklarını zannetmiyorum.

Peki diyeceksiniz ki yarı yarıya daha fazla fiyat farkı var bu parayı haksız olarak mı alıyorlar. Tabii ki hayır. Size bir web yazılım danışmanı atıyorlar. Web yazılım danışmanınız sizin için en faydalı olacak yapıyı tercih edip, raporlandırıyor. Web yazılım danışmanları aşağıda vereceğim konularda size yardımcı olacaktır.

  • Web yazılım projesinin ne kadar sürede biteceği.
  • Web yazılım projesinde hangi yazılım dilinin kullanılacağı.
  • Web yazılım firmasıyla yapılacak olan anlaşma maddelerinin düzenlenmesi.
  • Projede çıkabilecek hataların giderilmesi için izlenecek yolun bnelirlenmesi.

ve bunlara benzer birçok konuda size yardımcı olacaktır. Tabii bunlar da bir maliyet oluşturduğu için ajanslar, firmalara göre daha pahalıdır. Ayrıca yukarıda bahsettiğim hizmetleri sunanlar kaliteli çalışan dürüst web yazılım ajansı için geçerlidir. Yoksa siz nasıl olsa anlamıyorsunuz diye size çok dandik bir hizmet verebilir. Hatta sizi büyük zararlara uğratabilir. Örneğin web yazılım sahipliği hakkında şöyle bir madde eklenmesi gereklidir. X firma için üretilen bu web yazılımı x firması veya x kişisinden başkası tarafından satılamaz, kiralanmaz veya devredilemez şeklindeki maddeyi eklemez veya bakın birkaç kelime değiştirerek ( örneğin: x ajansı dışında ) değiştirirse siz dahi ajans ile ilişkinizi kestiğinizde web yazılımını elini<den alabilir. Bunlara dikkat etmenizde fayda var.

Doğru web tasarım İstanbul olarak;
Web yazılım, web tasarım ve seo hizmetleri vermekteyiz.
web yazılım güvenliği, web tabanlı yazılım nasıl yapılır, web yazılım istanbul, web yazılım kursu, istanbul web yazılım şirketleri,

Web yazılım ajansı ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle