Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web tasarım ve yazılım MAKALELER

Merhaba bu makalede web tasarım ve yazılım arasındaki farkı web tasarım ve yazılım hizmeti alabilmek için bilmeniz gereken bilgileri paylaşacağım.

Web tasarım ve yazılım arasındaki fark nedir?


Web tasarım tanımı tam olarak;
Web sitesinin kullanıcı veya ziyaretçiler tarafından görüntülenen ön yüz ( frontend ) çalışmasının genel adıdır.

Web yazılım tam olarak tanımı;
Web sitenin yönetilmesini sağlayan yönetim panelinin adıdır. Örnek vermek gerekirse wordpress, joomla, opencart vb. gibi içerik yönetim sistemleri web yazılım kısmına giriyor.

Sıkça karşılaşılan sorunlardan birisi şudur. Web sitesi yaptırmak isteyen bir kişi geliyor ve web tasarım yaptırmak istiyorum diyor. Ona fiyat tasarım için çıkartılıyor. Site hazırlanıyor teslim edilecekken müşteri siteyi nereden yöneteceğim diye soruyor. Bu sorunun cevabı yönetemezsin olunca bir sürü sorunla karşılaşılıyor. Bir daha yönetim paneli için fiyat çıkartılıyor. Müşteri diyor ki şu fiyattı şimdi iki katını istiyorsunuz gibi problemler olabiliyor. Biz bu güne kadar böyle bir sorunla karşılaşmadık ama bir çok kişi aradaki bu ayrımı yapmadığı için büyük sorunlarla karşılaşabiliyor.

İlk olarak web tasarım istiyorum değil de, web sitesi yaptırmak istiyorum şeklinde başvurun. Web sitesi yaptıracağınız zaman web tasarım firmasından şunları istemeniz gerekiyor.
  • Logo tasarımı ( Web tasarımdan ayrı fiyatlandırılır )
  • Web tasarımı
  • Web yazılım ( Yönetim paneli - wordpress, joomla, drupal, opencart, prestashop veya özel web yazılım )
  • Site içi seo ( İsteğe bağlıdır. Ancak genel seo yapılmamışsa siteniz google, yandex, bing gibi arama motorlarında çıkmaz. Seo hizmetleri ayrı olarak fiyatlandırılır. )
Ayrıca web alanı ve alan adı sitenin gereksinimine göre hesaplanır. Fiyat ona göre verilir.

Bunların dışında Doğru web tasarım İstanbul, sizlere web tasarım ve yazılım, grafik tasarım ve seo hizmetleri sunmaktadır. Sizde İstanbul web tasarım firması arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca web site fiyatlarımızı incelemek için Dokusal web tasarım adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
web tasarım araçları, web tasarım başlangıç, web tasarım dersleri, web tasarım nasıl bir meslek, web tasarım nedir,

Web tasarım ve yazılım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle