Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web tasarım fiyatları İstanbul MAKALELER

Merhaba bu makalede web tasarım fiyatları istanbul da ne kadar? diye merak edenler için fiyat listesi yaptım. Ayrıca İstanbul web tasarım hizmetleri ile alakalı bilmeniz gereken birkaç bilgiyi aktardım.

Web tasarım fiyatları İstanbul da pahalımıdır?


Bu sorunun cevabını verebilmek için öncelikle bir web tasarım ne kadara çıkar onu hesaplayalım. Bir web tasarım maliyeti şu aşağıdaki özelliklere göre belirlenir.
  • Logo tasarımı
  • Grafik tasarımları
  • Web sitesi tasarımı
  • Kullanıcı deneyimi ( UI )
  • Kullanım kolaylığı ( UX )
  • Oyunlaştırma

Şimdi yukarıda başlık olarak belirlediğimiz maddeleri biraz açıklayalım ve hemen fiyatlandıralalım

Logo tasarımı;
Logo tasarımı en önemli konulardandır. Eğer güzel bir logo tasarım yaptırmadıysanız veya sonradan değişecek bir logo ile işe başlamayın. Çünkü logo kurumsal kimliğinizi yansıtacak ve diğer tüm hizmetler onun üzerine inşaa edilecektir. En insaflısından logo tasarım fiyatı 700 TL civarıdır. Civarıdır diyorum çünkü belli olmuyor. Freelancerler daha ucuza yapabiliyor bazen.

Grafik tasarımları;
Grafik tasarımları dendiğinizde aklınıza logo gelebilir işte yukarıda fiyatlandırmıştın diyebilirsiniz. Hayır logo ayrı grafik tasarım ayrı. Grafik tasarımlarından kastımız banner, slayder, reklam görselleri, kartvizit, kurumsal kimlik vb. gibi çalışmalardır.

Grafik tasarımı giderleri olarak;
  • Facebook, instagram, google adwords reklam tasarımları
  • Facebook profil, kapak ve paylaşım tasarımları
  • Site içi görsel tasarımları: banner, slider vs.

Grafik tasarımları için 2.000 TL civarıdır diyebiliriz.

Web tasarımı;
Web tasarımı kullanıcının göreceği ilk şey olacağı için anasayfa tasarımı olarak geçer. Diğer sayfalar ana sayfa tasarımının üzerine inşaa edilir. Web tasarımı photoshop, illustrator vb. programlarla tasarlanıp, sanradan HTML & CSS olarak dönüştürülebilir. Görsel tasarımların hepsi html ve css olarak dönüşütürlmek zorundadır. Ancak bazen web tasarım direkt HTML & CSS olarak kodlanmış olur. Genelde bootstrap gibi html & css & javascript içeren tam kütüphanelerle çalışıldığında ayriyetten birde görsel tasarım ile uğraşılmaz böylece. Hem zamandan hemde bütçeden tasarruf sağlanmış olur. Çünkü 2.000 TL görsel tasarım için talep edilse ayrıca html & css & js kodlamak için 3.000 TL talep edilir. Burada hangisiyle yapılcağı sizin tercihiniz değil genelde firmanın prensiplerine bağlıdır.

Kullanıcı deneyimi ( UI ) ve Kullanım kolaylığı ( UX ) hizmetine tek seferde değineceğim;
UI ve UX kullanıcı ve müşterileriniz için oldukça önemlidir. Şöyle büyük alışveriş sitelerini aklınıza getirin. Hepsinin bir özelliğini farkedeceksiniz. Reklamlar sizin göreceğiniz yerlerde, kullanım kolaylığı muhteşem ve kayıt olurken hiç zorlanmışmıydınız veya sizden zorlandığınız bir bilgi istenmişmiydi. Mesela daha hiç sipariş vermeden size kayıt esnasında adres bilgilerini sorsalardı sizce ne olurdu? Evet bunların hepsi UI & UX sayesinde mevcut. Ancak bu hizmeti veren firma sayısı oldukça az. Firmalar şöyle işliyor. Sözleşimeyi yapıyorrsunuz size bir rapor sunuyorlar sizde rapora göre tasarımda değişiklikler yapıyorsunuz. Bu hizmet çok büyük veya büyüme aşmasındaki firmalar içindir. Çünkü fiyatlar biraz uçuk. 4.000 TL gibi rakamlardan başlıyor.

Oyunlaştırma;
Web tasarımlarda ve diğer uygulamalrdaki en üst nokta oyunlaştırmadır. Genelde bu sistemlere forumlarda ve alışveriş sitelirnde rastlarız. Forumlarda rütbe vb. özellikler olarak kullanılır. Peki biraz daha beynimizin kıvrımlarını harekete geçirelim. Alışveriş siteleri veya bankalar neden para değilde puan hediye eder? hiç düşündünüz mü? Bu oyunlaştırma dediğimiz şeydir. Tabii ki kötü kullanımları da mevcut. Çiftlik bank gibi.

Evet bu kadar anlattıktan sonra gelelim sorumuza. Web tasarım fiyatları İstanbul da ne kadar? veya Web tasarım fiyatları İstanbul şehrinde pahalı mı?

Üretilen bir şeyin değeri o işin nerede yapıldığı, nasıl yapıldığı ve harcanan emek ile orantılıdır. Yukarıdaki türde bir hizmeti İstanbul da alabilmeniz diğer şehirlere göre daha kolaydır. Çünkü İstanbul web tasarım konusunda diğer şehirlerden daha büyük kadro ve tecrübeyle çalışır. Bu sebepten biraz daah pahalı olması muhtemel ve doğaldır. Düşünsenize İstanbul'dasınız ve İzmir web tasarım firmasına iş yaptırıyorsunuz.

Web tasarım fiyatları İstanbul firması olarak hizmetinizdeyiz.

Web tasarım fiyatları İstanbul iletişim bilgileri;

Web tasarım fiyatları İstanbul telefon;

0531 500 95 44

Web tasarım fiyatları İstanbul adres;

Seyitnizam Mah. Demirciler sitesi 8. Cad.Galaksi / B İş. Merkezi No:73 Kat.5 D, D:207, 34015Zeytinburnu / İstanbul
web tasarım firmaları şirketleri, website tasarım fiyatları, web tasarım fiyatları, web tasarım firmaları istanbul, web tasarım kursları fiyatları,

Web tasarım fiyatları İstanbul ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle