Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web siteniz için doğru web tasarım MAKALELER

Web siteniz için en doğru web tasarımı bulmak oldukça yorucu olabilir. İncelediğiniz web tasarımları içinden kendiniz ve markanız için en güzel olanı bulmak için dikkat etmeniz gereken bazı maddeler bulunmaktadır.

İnternet sitenizin oluşturulmasında ilk adım, tasarım çalışmalarının bitmesi ve hangi tasarımın daha uygun olacağına dair karar verilmesidir. Siz de bu durumları göz önünde bulundurarak en doğru web tasarımı seçebilirsiniz.

Web Siteniz İçin Doğru Web Tasarım Nasıl Olmalı?


Web tasarım çalışmalarınız başlamadan önce, sitenizde olmasnı istediğiniz bütün özellikleri ve oluşturmak istediğiniz marka prestijini doğru biçimde belirlemeniz çok önemlidir. Web tasarım çalışmaları aşamasında bu bilgiler değerlendirilir.

Faaliyet göstermek istediğiniz alanlar ve hedef müşteri kitleniz de web tasarım çalışmaları için oldukça önemlidir. Logonuz da marka bilinci oluşturmak adına dikkate alınıp tasarım çalışmaları birkaç versiyon şeklinde oluşturulur.

Renk ve tonlamaların psikolojik etkileri, web tasarım çalışmalarında çok büyük önem teşkil etmektedir. Örnek olarak; kırmızı renk ve tonları gıda ve içecek sektöründe yoğun biçimde kullanılmaktadır, çünkü kırmızı kişinin açlık hissini harakete geçirir. Aynı şekilde koyu tondaki mavi renkler, sosyalleşme ve rahatlama algısı oluşturur. Yeşil güven ve rahatlama duygusunu ön plana çıkarır.

CTA diye adlandırılan ve kullanıcının herhangi bir işlem için tıklaması gereken butonlar, renk algıları da dikkate alınarak hazırlanır. Yetenekli bir web tasarımcı, bu renk ve tonların birbirleri ile uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Sunulan web tasarımlar arasından markanız için en uygun olanı belirlemek için, küçük bir test yapabilirsiniz. Markanızı tanıyan ve tanımayan kişilere göstereceğiniz tasarımlar arasından en çok beğenileni yaptırmaya karar verebilirsiniz.

Web tasarım seçerken tek başınıza ilerlemeye karar vermeniz durumunda, her bir versiyon için beğendiğiniz ve sevmediğiniz özellikleri not alabilirsiniz. Bu notlar, tasarımına karar verdiğiniz uygulamanın geliştirilmesi ve yeniden düzenlenmesi için kullanılabilir.

Web tasarım seçimlerinizde basit ve sade bir yapıya yönelmeniz, sitenizin hızı ve kullanışlılığı açısından önemlidir. Ülkemizdeki internet hızı altyapısı da dikkate alındığında, sade tasarımlar kullanıcı deneyimi açısından doğru tercih olmaktadır.

Web tasarımı belirlendikten sonra başlayacak olan web yazılım süreçleri, tasarımın üzerinden ilerler;
Bu sebeple siteniz web yazılım aşamasına geçtikten sonra tasarımda yapılacak büyük çaplı değişiklikler, sürecin aksamasına ve teslim süresinin gecikmesine sebep olabilir. Web tasarımınızı seçtikten sonra bir hafta kadar bir süre beklemeniz ve seçiminizden emin olmanız, yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmeye yardımcı olacaktır.
kaliteli web tasarım, web tasarım yaparak para kazanmak, internet sitesi reklam alma, web tasarım işi, web sitesi tasarım fiyatları,

Web siteniz için doğru web tasarım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle