Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Web site tasarımı MAKALELER

Merhaba bu makale web site tasarımı yaptırmak isteyen kişi, firma veya şirketler için rehber niteliğindedir. Web site tasarımı nedir? web site yazılımı nedir? bir web sitesi sahibi olmak için hangi hizmetleri almalıyım? sorularının net cevaplarını vereceğim.

Web site tasarımı nedir?


Kişi veya kuruluşlar bir web sitesi sahibi olmak istediklerinde bize web tasarımı kaça yapıyorsunuz gibi bir soruyla gelebiliyor. Öncelikle şunu belirteyim ki web tasarım sitenin dış yüzeyidir. Sadece web tasarım yaptırarak bir siteye sahip olmak isterseniz öncelikle tasarımdaki alanları kendinize göre doldurmanız gereklidir. Ardından hostinginize aktarmanız lazımdır. Bu şekildeki bir siteye yönetim panelsiz ( statik ) site denilmektedir. Ymnetim paneli olmadığı için yenilik ve değişim yapacağınız zaman sunucudan tasarımı alıp kendiniz güncellemeniz gerekecektir.

Web site yazılımı nedir?


Web site yazımı web sitenize yönetim paneli ekleyerek kontrol edilebilir ( dinamik ) hâle getirme işleminin genel adıdır. Dinamik sitelerde herhangi bir yenilik ve güncelleme yapmak istediğiniz zaman şifrenizle yönetim paneline girerek düzenleyebilirsiniz. Bu sayede her seferinde değişiklik yapmak için web tasarımcısına para ödemek zorunda kalmazsınız.

Web sitesi sahibi olmak için nelere ihtiyaç var?


  • Web alanı ( hosting )
  • Alan adı ( domain )
  • Web tasarımı
  • Web yazılımı ( yönetim paneli )

Biz genelde kurumsal web site tasarımı ve kişisel web site tasarımları için wordpress altyapısını, e-ticaret sistemleri için ise opencart alt yapısını kullanmaktayız. Çok büyük projelerde SFX içerik yönetim sistemimizi kullanmaktayız. Ancak özel web yazılımı olan SFX içerik yönetim sistemini sadece büyük projelerde kullanmaktayız. Çünkü fiyatı 50.000+ TL 'den başladığı için maliyet açısından wordpress ve opencart gibi sistemleri kullanmak daha uygun oluyor. Ayrıca wordpress gibi sistemlerde e-ticaret, ilan sitesi, rezervasyon sitesi vb. gibi özel web sitelerini eklenti yazarak hayata geçirebiliyoruz.

Eğer bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya bilgi danışabilirsiniz.

Ayrıca Doğru web tasarım İstanbul, Zeytinburnu'da hizmet vermektedir. İsterseniz ziyaret edip yüzyüze görüşmek için telefon ile randevu alabilirsiniz.
web site yaptır, web sitesi yapma programı, web site tema yapma programı, web site yapma fiyatları, web sitesi yapmak zor mu,

Web site tasarımı ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle