Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Ticari web sitesi kurmak MAKALELER

Merhaba bu makalede sizlere ticari web sitesi kurmak için gerekli olan araç gereçleri ve almanız gereken hizmetleri anlatacağım. Ticari web sitesi kurmak için gereken şartları madde madde açıklayacağım.

Ticari web sitesi kurmak için gerekli araç gereç ve hizmetler nelerdir?


Ticari amaçlı web sitesi kurmak ve bu web sitesi üzerinden e-ticaret yapmak istiyorsanız sahip olnaız gerekenleri aşağıda listeliyorum.
  • Alan adı ( Sitenizi yayınlayabilmek için .com, .com.tr veya .net uzantılı profesyonel bir domain'e ihtiyacınız var. )
  • Web alanı ( E-Ticaret siteleri çok trafik alan sitelerdir. Bir mağaza gibi düşünün giren çıkan çoktur. Ama alışveriş yapan daha azdır. Bu internet sitesinde farklı işleyen bir durum. E-Ticaret sitenize giren her kullanıcı trafiğinizden yer. )
  • Ticaret sitesi web tasarımı ( Opencart, prestashop, proticaret, WooCommerce gibi hazır bir e-ticaret web yazılımı kullanacaksanız. Profesyonel veya ücretsiz bir tema sahibi olmanız gereklidir. )
  • Ticaret sitesi web yazılımı ( Ticaret sitesinin yönetim panelini hazır kullanacaksanız opencart, prestashop, proticaret, WooCommerce benzeri bir e-ticaret yönetim paneli kullanabilirsiniz. Çekirdek sürüm ücretsiz olduğu için daha çok tercih ediliyor. )
  • Sanal pos ( Eğer bir bankadan sanal pos alacaksanız. Aylık şu kadar ödeme almanız, 2 yıllık firma olmanız vb. gibi şartlar ileri sürüyorlar. Iyzico, paytr vb. gibi ödeme araçları bütün banlardan ödeme alan sistemleri sunabiliyorlar. Tabii bu ödeme sistemlerininde %5 e varan kesintileri mevcut. )
  • Kargo anlaşması ( Fiziksel bir ürün satacaksanız. Bir kargo firmasıylşa mutlaka anlaşmalısınız. He kargo şirketinin kendine özel şartları var. Ayda 100 parça gönderiminiz olmalı vb. gibi. )

Yukarıda anlattığımız gereksinimler. Kendi e-ticaret sitenizi kurmanız için gerekenlerdir. E-Ticaret sistemi kiralayan firmalardan hizmet olarak satın alırsanız. Bunları kapsayan hazır e-ticaret paketleri mevcuttur.

Bütün bu işlemler bittikten sonra ticari web sitesi kurmak için bir firma olmak zorundasınız. Çünkü yeni çıkan yasalardan sonra e-ticaret siteleri maliye'ye bildiriliyor ve kontrol altında tutuluyor. Bunu bilmenizde fayda var. Firma olmadan e-ticaret sitesi kurarsanız belirli cazaları var bilginize.

Ticari web sitesi kurmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
e-ticaret sitesi kur ücretsiz, e ticaret siteleri derneği, e-ticaret siteleri en iyi, e ticaret sitesi satışları artırmak, e ticaret siteleri komisyon oranları,

Ticari web sitesi kurmak ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle