Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Seo optimizasyon fiyatları MAKALELER

Öncelikle merhaba bu makalemde sizlere seo optimizasyon fiyatları hakkında genel bazı bilgiler vereceğim. Fiyatların firmadan firmaya, kelimeden kelimeye, sitenin yaşından dahi farklı değişeceğini en başta söylemekte fayda olduğunu düşünüyorum. Burada verdiği fiyatlar sıfır hiç bir seo çalışması yapılmamış ve yeni yayınlanmış siteler için verilmiştir.

Seo optimizasyonu nedir?


Klasik olarak öncelikle seo nedir sorusunun cevabını verelim. Seo ( google, yandex ve bing gibi ) arama motorların görünür olabilmesi yada bu arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamak adına yapılan çalışmaların genel adıdır.

Bir çok seo çeşitleri vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde listeleyelim;

 1. site içi seo optimizasyonu
 2. site dışı seo
 3. kelime bazlı seo çalışması

Başlıca seo teknikleri arasında yer alan 3 seo hizmetini de saydık.

Seo optimizasyon fiyatları nasıl hesaplanır?


Seo çalışması yapılmadan öncelikle siteyi inceliyoruz. Sitenin tasarımı seo için uygunsa web yazılımına bakıyoruz. O da sorunsuz sa gerekli yapılandırmaları yapmak için fiyat çıkartıyoruz. Web tasarım ve web yazılım uygun değilse onların yapılandırılması içinde ayrı fiyat çıkartıyoruz.

Bu makalede sadece genel seo optimizasyon fiyatları anlatılacaktır. Diğer seo çeşitleriyle ilgili üstün körü anlatacağım zira net bir şey söylenmesi gerçekten zordur.

Genel iste içi seo optimizasyon fiyatları;

Site içi seo sitenin ana sayfası baz alınarak, alan adı ile tam eşleşmeli anahtar kelime üzerine seo çalışmalarını başlatıyoruz.

Bu çalışmalarda kullanılan yöntemleri kısaca sayarsak söyle;

 • Anahtar kelimelerin belirlenmesi
 • Site meta etiketlerinin oluşturulması
 • Site için anahtar kelime etiketlemesi
 • Kelime yoğunluğu hesaplanması ve en iyi ölçülere ayarlanması
 • Sitenin otomatik seo için yapılandırılması
 • 1 adet seo uyumlu profesyonel anasayfa makalesi
 • 4 adet seo uyumlu profesyonel blog makalesi
 • Google haritalara eklenmesi
 • Google Console (analistik) eklenmesi

Google seo optimizasyonu hizmet bedeli için site içi seo adresinden bu hizmeti inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

Site dışı seo optimizasyon fiyatları;

Site dışı optimizasyon sitenin diğer siteler tarafından bağlantı almasını sağlamak, tanıtım yazıları yayınlatmak gibi web sitenizin dışında yapılan işlerin genel adıdır. Bu sebepten bir fiyat belirtmek mümkün değil ne kadar harcarsanız o kadar gider.

Kelime bazlı seo optimizasyon fiyatları;

Bu seo çeşidi web siteyi hedef kelimelerde yükseltmek için kullanılır. Diğer iki seo yöntemini de içine alır. Ancak bunun fiyatı hesaplanabilir çünkü az çok seo uzmanları ne kadarlık bir çalışma gerektiğini bilip, ona göre çalışırlar. Fiyatlar kelime bazlıdır.

Misalen;
demirciler sitesi zeytinburnu web tasarım gibi bir kelime fiyatı ( genel seo optimizasyon fiyatları + 500 TL ) iken
İstanbul web tasarım kelimesi 150.000 TL olabiliyor

Seo optimizasyon fiyatları hakkında daha net bir bilgi vermek pek olası değildir. Çünkü genel seo için seo optimizasyon fiyatları belirliyken. Diğer seo optimizasyon fiyatları kelimeni yoğunluna göre farklılık gösterir.
kurumsal seo nasıl yapılır, seo açıklama kaç karakter, google seo eğitimi, google seo adwords, seo hizmeti nasıl yapılır,

Seo optimizasyon fiyatları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle