Yükleniyor Lütfen bekleyin...

SEO Hizmetleri MAKALELER

Merhaba bu makalemde sizlere SEO Hizmeti nedir? SEO Hizmetleri neden gereklidir? SEO Çalışması yaptırmam gerekiyor mu? gibi kafa karışıklığı oluşturan soruların cevaplarını vereceğim.

SEO Hizmetleri nedir?


SEO Hizmetleri web sitenin google, bing, yandex vb. arama motorlarında görünebiilir olması veya üst sıralarda olması için yapılan SEO Çalışmalarının genel adıdır.

Genel seo hizmetleri ve kelime bazlı seo hizmetleri başta olmak üzere bir çok çeşidi vardır.

SEO Hizmetleri ( Arama motoru optimizasyonu ) ne kadar gereklidir?


Dijital dünyada her aranılan kelime için arama motorlarını kullanırız. Örneğin google arama motorunda sorgulama yaptınızda karşınıza 1.000.000 ila 999.999.999 arası sonuç çıkartıyor. Şimdi düşünün böyle bir arama yaptığınızda kaç sayfa geziyorsunuz. İstatistiklere göre 5. sayfadan sonrasının pek önemi yok çünkü çoğu kişi 6. sayfaya geçmiyor. Hızın artması ile birlikte aradığımız şeye 5x20 yani en fazla 100 bağlantı içinde ulaşmak istiyoruz.

Bu durumda şimdi ben size soruyorum seo hizmetleri almak istiyormusunuz?
Seo hizmeti almak istiyorum diyorsanız iletişim bilgilerimiz kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Hizmetleri mi reklam mı?


Bazı firmaların şu yanlışa düştüğünü farkettim seo hizmetleri almaktansa reklam veririm daha iyi, mantığıyla gidiyorlar. Bu çok büyük bir yanlış. Şöyle izah edeyim.

Reklam veriyorsunuz satışlar artmaya başılıyor. Ama işte ama'sı var. Reklamınızla orantılı şekilde para kazanıyorsunuz.

Bakın bazı kelimeler var bu kelimelerde reklam veriyorsunuz. Reklam bedeli 1.50 tl yazıyor. Yani 1 defa tıklanınca 1.50 tl ödüyorsunuz. Diyebilirsiniz ki ne olacak o kadar kazanç sağlıyor. Reklama feda olsun. Ancak şöyle bir durum var.

Google arama motoru seo yapılandırması yapılmış siteyle seo'suz siteyi ayırıyor. Örneğin anahtar kelimeniz ayakkabı olsun ve e-ticaret siteniz olsun. Google arama motoruna ayakkabı yazdığınızda bir bakacaksınız ki başka firmaların reklamları sizin reklamlarınızın üstünde. Bu işi yaptığım için sözylüyorum emin olun reklam için 0.50 tl'den fazla vermiyordur. Genelde ben öyle yapıyorum kendi sitemin reklamları için mükemmel bir seo çalışması yanında reklam veriyorum. Google Adwors için 0.25 tl ila 0.50 tl arası bir fiyat belirliyorum.

Şunu eklemeden geçemeyeceğim. Reklam gerekli ve şart. Ama doğru bir biçimde reklam. Arama motorlarına kârınızın yarısını vermeden.

Bu tecrübeyi edinmek ve seo hizmetleri konusundaki tecrübelerimin ispatı niteliğinde katıldığım bazı kursların sertifikalarını paylaşıyorum. Takip etmeye devam edin.
Saygılarımla.
Şafak Saraçoğlu
istanbul seo ajansı, seo çalışması adımları, seo hizmeti nedir, seo çalışması ücretleri, seo makale fiyatları,

SEO Hizmetleri ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle