Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Seo çalışması yapanlar MAKALELER

Bir web siteniz var ve bu sitenizi google, bing, yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkartmak istiyor ve bu sebepten ötürü seo hizmeti satın almak istiyorsanız yolunuz mutlaka seo çalışması yapanlar ile kesişecektir. Peki seo hizmeti sunanlar kimdir? ne gibi hizmetler verirler? ve doğru firmayı nereden bulacağım diye merak ediyorsanız bu makalemizde bütün soruları cevapladım.

Seo çalışması yapanlar ne tür hizmetler verir?


Seo hizmetlerinin genel olarak 3 türü vardır. Üç seo türünü madde madde yazayım ve kısaca tanıtayım.
  1. Site içi arama motoru optimizasyonu
  2. Site dışı arama motoru optimizasyonu
  3. Kelime bazlı arama motoru optimizasyonu

Site içi seo çalışması nedir?

Site içi seo sitenizin içinde yaptığınız yani sizin elinizde olan çalışmalardır. Örneğin link inşaası, tam domain eşleşmesi, kelime yoğunluğu gibi.

Site dışı seo çalışması nedir?

Site dışı seo sitenizin başka siteler tarafından desteklenmesi işlemidir. Paravan bloglar, sitenize sağlanan tanıtım yazıları ve bağlantılar gibi.

Kelime bazlı seo çalışması nedir?

Kelime bazlı seo hem site içi seo hem de site dışı seo hizmetini kapsayan bir seo çalışması türüdür. Site içi optimizasyon çalışması kalıcı, site dışı optimizasyon çalışması kısmen kalıcı ( siteler sizin bağlantılarınızı kaldırmadığı sürece ) kelime bazlı arama motoru optimizasyonu ise geçicidir. Bu hizmeti aldığınızda 1 hafta ödemeyi geciktirseniz siteniz aşağıya düşmeye başlar.

Bu konuda yapılan büyük hatalardan birisi de google 1. sıra garantisi gibi yalanlara inanmaktır. Arkadaşlar hizmeti veren firmanın ne olduğu hiç önemli değil google 1. sıra reklamlar dışında garanti edilemez. Bunu da gözardı etmeyin.

Seo çalışması yapanlar kimdir?


Seo hizmetlerini genelde sırasıyla reklam ajansları, web tasarım firmaları, web yazılım firmaları verir. Türkiye'de pek olmasa da sadece arama motoru optimizasyonu üzerine hizmet veren seo firmaları da mevcut ama dediğim gibi çoğunluğu yabancı firmalar.

Kurumsal olarak yani tam anlamıyla a-dan z-ye hizmet alabileceğiniz seo uzmanları yukarıdaki gibi firmalarda çalışır ve en sağlıklı hizmeti bu gibi firmalardan alırsınız. Tabii birde freelance yani bağımsız çalışan kişiler vardır bunlardanda seo hizmeti alabilirsiniz ancak genelde parça parça verirler. Örneğin kimisi makale yazar, kimisi sitenizi google'a kaydeder, kimisi sitenizi haritalara ekler. Bunun gibi hizmetleri bionluk, freelancer vb. gibi siteleri inceleyerek görebilir veya satın alabilirsiniz.

Seo çalışması yapanlar olarak İstanbul zeytinburnu'da hizmetinizdeyiz.
istanbul seo uzmanı, seo uzmanlar, doğru seo firmalar, istanbul seo uzman, seo hizmeti veren firmalar detay,

Seo çalışması yapanlar ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle