Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Profesyonel web tasarım fiyatları MAKALELER

Merhaba bu makalede profesyonel web tasarım fiyatları ile hazır web tasarım fiyatlarını karşılaştıracağım. Arada neden bu kadar uçurum olduğunu irdeleyeceğim.

Profesyonel web tasarım fiyatları neden yüksek?


Profesyonel web tasarım genellikle sizin isteklerinize, sitenizin hedef kitlesine, kullanıcıların alışkanlıklarına ve sektörün gerektirdiği renk uyumuna göre hazırlanmış özel web sitelerinin genel adıdır.

Bunlarla ilgili beyin fırtınası gerekirse;

  • Sizce neden banka ve finans sitelerinde mavi, lacivert ve yeşil tonları kullanılır. Yiyecek, içecek ve alışveriş sitelerinde eminim turuncu ve kırmızı gözünüze çarpmıştır. ( Burada şunu belirtmek istiyorum tartıştığımız konu profesyonel web siteleri yani gidip bir siteye bakıp aaa bunun rengi farklı demeyin, büyük firmaların sitelerine bakın )
  • Peki alışveriş için en çok hangi siteleri kullanıyorsunuz hiç düşündünüz mü neden onları kullandığınızı kullanım kolaylığı yüzünden olabilirmi?
  • Sizce bütün e-ticaret sitelerinin hedef kitlesi aynı mı ki web tasarımları ve web yazılımları aynı olsun?

Bu soruları kendinize sorduğunuz zaman bir çok meseleyi çözmüş olacaksınız. iste bu sebepten profesyonel web tasarım ile hazır web tasarım arasında dağlar kadar fark vardır. Hazır bir web tasarım binlerce kişiye satılırken ( bunu teyit etmek için themeforest vb. gibi tema sitelerindeki satış hacimlerini inceyebilirsiniz ) profesyonel web siteleri sadece sizin için üretilir. Aradaki fiyat farkları bundan kaynaklanır.

Hazır web tasarım fiyatları neden ucuz?


Bir çok web sitesinde görmüşsünüzdür. 99.99 TL web sitesi, 199.99 TL web sitesi gibi işte onların hepsi hazır web tasarımlarıdır. Hazır web tasarımlar adı üzerinde hazır, yani üretilmiş ve satış için bekliyor. Özel değil. Bu sebepten uygun maliyetlidir. Fiyatı düşüktür. Ama her firmaya hitap etmez. Çünkü bazı firmaların ihtiyaçları çok başkadır örneğin e-ticaret siteleri için kullanım kolaylığı çok önemlidir. Kullanımı zor olan bir siteye muadili varsa uğramazsınız bile. Bazı kullanıcılar iki site arasında bile ürünü bulduğu zaman kayıt olma seçeneği en hızlı olanı tercih ediyor. Farketmişsinizdir ki büyük e-ticaret siteleri kayıt olurken kullanıcıdan pek bilgi istemez işte bunun sırrını artık sizde biliyorsunuz.

Profesyonel web tasarım fiyatları ile hazır web tasarım fiyatları arasındaki farkı elimden geldiğince anlattım. Şunu söylemekte fayda var. Herkes profesyonel web tasarım yaptırmak zorunda değil ancak dijital ortamda zirveyi hedefleyenler bu hizmeti almaya mecbur.

Bu hizmeti profesyonel web tasarım firmalarından almanız oldukça önemlidir. Profesyonel web tasarım firmaları İstanbul'da hizmetinizde.

Teşekkürler.
Şafak Saraçoğlu
profesyonel web tasarım örnekleri, istanbul web tasarım firmaları, profesyonel web tasarım nasıl yapılır, profesyonel web tasarım programları, profesyonel web tasarım firmaları istanbul,

Profesyonel web tasarım fiyatları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle