Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Profesyonel web sitesi maliyeti MAKALELER

Merhaba bu makalede profesyonel web sitesi maliyeti ve profesyonel web sitesi fiyatı arasındaki farkı anlatacağım ve neden arada büyük bir uçurum olduğunu anlatacağım.

Öncelikle konuyu şu şekilde özetlemekte fayda var. Bazı kişi veya kurumlar web sitesi yaptırmak istiyorum diyerek bizden fiyat teklifi almak istediklerinde web site maliyeti ne kadar? diye soruyorlar. Bizde bu soruyu web sitesi fiyatı ne kadar? olarak düzeltmek zorunda kalıyoruz. Bazı firmalar bilerek veya bilmeden web sitesi maliyeti şu kadar veya e-ticaret sitesi maliyeti bu kadar diye reklamlar veriyorlar. Bir web sitesi 500 TL 'ye mâloluyor diye onu 500 TL 'ye alabileceklerini zannediyorlar. Bu yanlışlığı şöyle düzeltmemiz gerekiyor.

Siz bir ürün üreteceksiniz kumaşı 5 TL 'ye aldınız bunu diktiniz satış fiyatınız 5 TL mi olur? tabii ki hayır. Yani hiçbir ürünü maliyetine satmazsınız. Üretim masraflarını eklersiniz. Verginizi eklersiniz. İşçi masraflarını vs. hesapladıktan sonra + kâr'ınızı ekleyip satışa verirsiniz. Yani en iyi ihtimalle 5 TL 'ye mâlettiğiniz malı 10 TL gibi bir fiyata satarsınız ki bu en mâkûl olan fiyattır.

İşte hâl böyleyken sizin için önce bir web sitesinin maliyetini, sonrasında web sitesi kaç lira olacağını hesaplayalım. Tabii ki bu firmadan firmaya değişecektir. Örneğin biz İstanbul zeytinburnu web tasarım ve web yazılım firmasıyız verdiğimiz kira etiler, bebek, taksim vb. gibi yerlere göre çok mâkûl. Bizim vereceğimiz fiyat teklifi ile diğer semtlerdeki fiyatlar farklı olacaktır. Şöyle bir durum daha var bir ihtimal zeytinburnu'dan daha uygun kira olan semtlerde daha ucuz bir hizmet alabilirsiniz. Bu da tercih meselesi tabii. Daha ucuzu yokmu diyenler için bağımsız çalışan yani bizim lugatimizdeki freelancer web tasarımcılardan hizmet alabilirseniz vergi, kira vb. gibi giderleri olmadığından dolayı çok daha uygun fiyata hizmet alabilirsiniz. Ama dediğim gibi hizmet alabilirseniz, ödemeyi yaptıktan sonra muhatap bulabilirseniz büyük bir başarı demektir.

Evet şimdi gelelim.

Profesyonel web sitesi maliyeti ne kadar sorumuzun cevabına.

Profesyonel web sitesi maliyeti şu şekilde hesaplanır;


  • Alana adı - 70 TL
  • Web alanı - 200 TL
  • Profesyonel wordpress tema - 300 TL

yukarıdaki fiyat tablosuna göre web sitesi maliyeti 570 TL diyebiliriz. Peki bunu hesapladıktan sonra bâri e-ticaret web sitesi maliyeti ne kadar? sorusunu da cevaplayalım.

Profesyonel web sitesi maliyeti e-ticaret siteleri için şu şekilde hesaplanır;


  • Alana adı - 70 TL
  • Web alanı - 200 TL
  • Profesyonel opencart tema - 500 TL

böyle hesaplayınca da maliyetin 770 TL olduğunu hesaplamış olduk. Profesyonel web sitesi maliyetini öğrendik şimdi gelelim profesyonel web sitesi fiyatlarına.

Doğru web tasarım İstanbul olarak;
  • Profesyonel web sitesi - 3.000 TL
  • E-Ticaret sitesi - 5.000 TL

Hesap net bir şekilde ortada, tabii ki fahiş fiyat gibi düşünceler olacaktır. Böyle düşünüyorsanız. Maliyetini biliyorsunuz buyrun alın kendiniz kurun daha ucuza gelir. Herkese kolay gelsin.
web sitesi taslağı, web sitesi zorunluluğu, web sitesi paketleri, web sitesi, profesyonel web sitesi oluşturma rehberi,

Profesyonel web sitesi maliyeti ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle