Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Özel web yazılım MAKALELER

Projenize özel web yazılım yaptırmak istiyorsanız. Bu makaleyi okuyarak bilmeniz gereken detayları öğrenebilirsiniz.

Özel web yazılım nedir?


Özel web yazılım, hazır script olmayıp. Projenize özel olarak üretilen web yazılımlarının genel adıdır.

Özel web yazılım ne zaman gereklidir?


Bazı projeler için özel web yazılımlara ihtiyaç duyulur. Örnek vermek gerekirse bir ilan sitesi yapacağımızı düşünelim. Seçenkleriniz; Wordpress ile kurabilirsiniz veya hazır ilan scriptlerini kullanabilirsiniz. Bu sistemler gününüzü kurtaracaktır. Misalen 10.000 kullanıcıya kadar sorun çıkartmayacaktır. Peki ya ondan sonra. Mutlaka yeni bir sitem yazdırmanız gereklidir. Aksi taktir de halihazırda kullandığınız sistem ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır.

İşte bu durumda özel web yazılım ihtiyacınız olacaktır. Peki bu özel web yazılımı kime yaptıracaksınız? Bilmeniz gerekenler nelerdir? sorularının cevabını vereyim.

Özel web yazılım yaptırabilmek için bilmeniz gerekenler;

  • Danışman tutmalısınız. ( Türkiye'de genelde danışman konusuna sıcak bakılmaz. Zaten işi yaptırıyorum birde danışman mı tutayım diye düşünülür. Ama bu yanlış bir tutumdur. Danışmana vereceğiniz 1.000-2.000 TL sizi belkide 10.000-20.000 TL gibi ek maliyetten kurtaracaktır. Ayrıca tecrübesizliğinizden dolayı gözden kaçıracağınız bölümleri danışman raporlayıp sözleşmeye ekleyecektir. Bu size çıkabilecek sorunları en aza indirecektir.  )
  • Projenizin kısır bir projemi yoksa geliştirilebilir bir proje mi olup olmadığına karar vermektir. ( Bu çok önemlidir. Çünkü projenizin fiyatını belirleyecek en önemli unsurdur. Kısır projeler bir kere geliştirilir ve esnek olmazlar. Geliştirilebilir projeler teknolojiye göre değişebilen sistemlerdir. Modül, eklenti, tema gibi özelleştirilebilir geliştirmeleri bulunur. )
  • Hangi teknolojiyle üretileceğine karar vermelisiniz. ( Web yazılımı üretmek istiyorsunuz ama hangi teknolojiyle PHP mi? ASP mi? NODE.JS mi? PYTHON mu? buna sizin karar vermeniz oldukça zordur. Bu sebepten dolayı buna danışmanınızla birlikte karar vermelisiniz. )
Özel web yazılım yaptırmayı planlıyorsanız mutlaka yukarıdaki konulara çok dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde bu sizin için zaman ve para kaybedeceğiniz bir macera olacaktır.

Doğru web tasarım İstanbul olarak hem web yazılım danışmanlığı, hem de özel web yazılım hizmeti veriyoruz. Şu notu eklemekte fayda var. Web yazılım danışmanlığı ve özel web yazılım üretimi ayrı hizmetlerdir.

İlk olarak randevu alarak danışmanlık hizmeti almak istediğinizi söylediğinizde danışmanlık ücreti alındıktan sonra randevu tarihi belirleniyor. Siz web yazılım yaptırmak istiyorum diye başvurursanız. Sizi profesyonel kabul edip ona göre fiyat verilecektir. Bundan sonraki bütün sorumluluk size aittir.
web yazılım nasıl yapılır, web yazılım yapan firmalar, web yazılım nasıl yapılır, web yazılım programları, web yazılım yapan firmalar,

Özel web yazılım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle