Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Özel web tasarım MAKALELER

Merhaba bu makalede sizlere bir web tasarım çalışmasının özel web tasarım olarak adlandırılabilmesi için gerekli olan özellikleri anlatacağım. Ayrıca bu yazıda özel web tasarım ile hazır web tasarım arasındaki farkları kısa ve öze bir şekilde açıklayacağım.

Özel web tasarım nedir?


Özel web tasarım bir web sitesinin firma veya kişinin istekleri üzerine sıfırdan tasarlanması işlemidir. Şunu bilmekte fayda vardır. Bir tasarım daha önceden üretilmiş ve arasından beğendiğiniz tasarımı seçmeniz söyleniyorsa bu hazır web tasarım olarak niteledirilir. Hazır web tasarımları bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Özel web tasarım sadece size ve isteklerinize göre hususi olarak üretilir. Bu sebepten ötürü fiyatı hazır tasarımlardan fazladır. Örnek vermek gerekirse hazır kaliteli web tasarımı 1.500 TL gibi fiyatlara anahtar teslimi yaptırılabilirken, kaliteli özel web tasarım 3.000 TL den başlar. Tabii ki burada kaliteli olmasına dikkat çekmek isterim. Piyasada 500 TL ye dahi anahtar teslimi web sitesi yaptırmak mümkündür.

Özel web tasarım özellikleri nelerdir?


Bir tasarıma özel diyebilmek için aşağıdaki özelliklere sahip olması gereklidir.

  • Size ve isteklerinize özel olarak üretilmiş olmalıdır. (Hali hazırda var olmayıp, sıfırdan tasarlanmalıdır.)
  • Sizden başkasına satılmayacak olması gerekmektedir. (Bazı ajanslar size özel web tasarımı diye yüksek fiyatlara tasarladıkları siteleri başka firmalara sağını solunu değiştirip satabilmekedirler bunu anlaşmanızda mutlaka belirtin. Tabii bu fiyatı yükseltecektir bilginize)

ana maddeler olarak yukarıdaki iki madde çok önemlidir. Bunun dışında kalan özellikler (kullanıcı deneyimi, responsive tasarım olması, renklerin dilinin kullanılması vb. gibi) zaten tüm web siteelrinde olması gereken özelliklerdendir.
special website design, özel tasarım web sitesi fiyatları, kişiye özel web sitesi örnekleri, web tasarım seo, web tasarım grafik,

Özel web tasarım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle