Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Opencart e-ticaret MAKALELER

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir alışveriş sitesi kurmak istiyorsanız opencart e-ticaret scripti tam size göre. Opencart e-ticaret sistemleri sayesinde ucuz ve kaliteli bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Peki opencart ile e-ticaret yapabilmek için ihtiyacınız olanları biliyormusunuz. Bilmiyorsanız bu makalenin devamında birçok konuyu kavramış olacaksınız.

Opencart e-ticaret sitesi kurabilmek için gerenler?


Son çıkan yasalara göre her e-ticaret sitesi bir firmaya bağlı olmalı ve maliye'ye bildirilmelidir. Firma veya şirket olmanız şart bunu unutmayın cazaları var. Konuyla ilgili internette araştırabilir veya muhasebecilere danışabilirsiniz.

  1. Domain ( Birnci maddede ilk sahip olmanız gereken alan adıdır. .com, .com.tr veya .net uzantılı profesyonel bir domani olması şart. )
  2. Hosting ( En az 25 GB alanlı bütçenizin yeteceği kadar trafiğe sahip bir web alanı sahibi olmalısınız. Ayrıca mutlaka ssl yüklü olmalı. Genelde bunu hosting firmaları ücretsiz veriyor ama istisnalar var. Bu sebepten SSL yüklü bir snucu veya hosting olmasına dikkat edin. )
  3. Opencart e-ticaret çekirdek ( opencart.com sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. )
  4. Opencart e-ticaret tema ( İnternette opencart tema diye aratabilirsiniz. )
  5. Sanal pos ( Iyzico ve payt gibi ödeme sistemlerini kullanırsanız sanal pos ücretiszdir. Stışlarınızdan %'e varan kesintiler yaparlar. Bu kesintiyi pazar yerleri misalen n11 %15 yaparken %5 daha makul gelebilir. Tabii tercih sizin isterseniz bankalardan sanal pos talepe edebilirsiniz. Sher banka için ayrı aysı sanal pos eklentisi satın labilir veya türm bankaları kapsayan oepncart sanal pos eklentisi satın alabilirsiniz. )

Opencart e-ticaret teması seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

Opencart e-ticaret paketleri veya opencart e ticaret temaları diye arama motorlarında arattığınıza karşınıza bir sürü sonuç çıkacaktır. Opencart çekirdek sürümünüze hangisi uyumluysa onu seçin. Örneğin opencart 3.0.2.0 versiyonu için. Opencart 3.x temaların hemen hemen tamamını kullanabilirsiniz. Hemen hemen diyorum çünkü istisnalar var. Sadece 3.0.0.0 versiyonunda çalışır diye belirtmişlerse maceraya girmeyin. Çünkü hazır temalar üzerinde yapılan değişiklikler 10 katına kadar fiyat farkı içerebilir. Örneğin 300 TL bir tema aldınız dedinizki şurası arızalı veya burasını beğenmedim. İşte o zaman web yazılımve web yazılım güncelleme hizmeti almış oluyorsunuz. Biz firma olarak bu hizmeti sunmuyoruz. Ama sunan firmaların verdiği fiyatlar size uçuk gelebilir. Genelde bunun için freelancer web yazılımcılarını kullanıyorlar. Ama emin olun güvenilir bir freeelancer bulmak çok zor yada benim karşıma hiç çıkmamış olabilir bilemem.
opencart n11 entegrasyon, opencart kapıda ödeme, opencart yöresel tema, opencart şablon, opencart renk beden,

Opencart e-ticaret ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle