Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Online satış sitesi açmak MAKALELER

Online satış sitesi açmak istiyorsanız ve nereden başlamanız gerektiğini merak ediyorsanız bu makalede e-ticaret sitesi kurmak için gerekli olan bütün araç-gereç ve almanız gereken hizmetleri anlattım.

Online satış sitesi açmak istiyorum neler gerekli?

Öncelikle son çıkan yasalara göre online satış sitesi sahibi olmak isteyen kişi veya kuruluşlar vergi mükellefi olmak zorunda ve kurdukları e-ticaret sitesini maliye'ye bildirmek zorundalar. Bununla ilgili muhasebecinize danışabilir veya internet üzerinden kaydınzı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Bir şahış firması veya şirket olduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Değilseniz ilk önce şahıs firması nasıl kurulur diye araştırın.

Online alışveriş sitesi açmak için gerekenelri maddeler halinde açıklayayım.
  1. Alan adı ( .com, .com.tr veya .net uzentılı profesyonel bir domain'e sahip olmanız gereklidir. İstediğiniz kadar süre için kiralayabilirsiniz. 1-2-3-4-5-10 sizin tercihiniz. Ancak ben en az 3 yıllık kiralamanızı öneririm. Seo açısından. Ödmeler yıllıktır. )
  2. Web alanı ( En az 25 GB alanı olan bütçenizin yettiği en iyi trafiği sağlayan hosting firmasından kiralamanız gereklidir. Yıllık ödeme alırlar. )
  3. Online satış sitesi web tasarımı ( Opencart, prestashop, proticaret gibi hazır online satış sitesi scriptleri kullanıyorsanız. Tema diyebilirsiniz. Örneğin opencart tema. )
  4. Online satış sitesi web yazılımı ( Online satış sitesi yönetim paneli demek daha doğru olacaktır ama firmalar bunu web yazılım diye anlar genelde çünkü ypılan işlem web yazılımıdır. )
  5. Online satış sitesi ödeme sistemi ( Daha yaygın olarak sanal pos terimi kullanılır. )
  6. Kargo anlaşması ( Fiziksel ürünler yani elle dokunulur, taşınabilir ürünler satıyorsanız. Mutlaka bir kargo firmasıyla anlaşmak zorundasınız. Kargo firmalarının da kendi şartları vardır aylık 100 parça kargo gönderimim vb. gibi şartları iyice araştırın. Çünkü anlaşma yapamayan firmalara tanık oldum bilginize. )

Yukarıdaki bütün şartları yeine getirdiyseniz online satış sitesi açmak için başka birşeye gerek kalmamış  online alışveriş sitesi kurmak için gerekenleri karşılamışsınız demektir. Aksi taktirde bu işe girişmeyin benden söylemesi. Çoğu firma kervan yolda düzülür mantığı ile yola çıkıp deyim yerinde ise avuçlarını yalayarak bu işten soğumuşlardır.

Bu işe girerken şunları unutmayın bir sürü pazar yeri sitesi var. N11, gitti gidiyor, sahibinden, ebay, amazon gibi bir sürü site varken seo gibi, google alışveriş reklamlarında çıkmak gibi hizmetleri almazsanız. İşiniz çok zor.

Ayrıca iş takibi yapacak eleman şart. Kargoyu takip edecek, gelen ödemelri kontrol edecek, siteye ürün ekleyecek, sitedeki ürünleri güncelleyecek bunu beceremiyorsanız veya becerecek bir elemanınız yoksa tekrar düşünün.

Online satış sitesi açmak e-ticaret web tasarımlarına ihtiyacınız olursa sitemizden inceleyebilirsiniz. Online satış sitesi açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
joom alışveriş sitesi yorumları, tesettür alışveriş siteleri öneri, internet satis sitesi acmak, alışveriş sitesi logoları, çin alışveriş sitesi vova,

Online satış sitesi açmak ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle