Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Kurumsal web yazılım MAKALELER

Merhaba bu makalede kurumsal web yazılım nedir? Bir web yazılımına kurumsal web yazılım denilebilmesi için gereken şartlardan bahsedeceğim.

Kurumsal web yazılım nedir?


Kurumsal web yazılım, firmalar veya kuruluşlar için yapılan web yazılımın adı değil verilen hizmetin adıdır. Şöyle izah edeyim a firmasına bir web yazılımı hazırladık bu kurumsal web yazılım olmuyor. Web yazılımı kurumsal bir web yazılım firması hazırlarsa kurumsal web yazılım oluyor. Buradaki ayrımı net yapmak gerekir. Web yazılım web yazılımdır. Firmaya da yapılsa kişiye de yapılsa aynıdır. Fark profesyonel web yazılım firmasının ekibi tarafından yapılıp, yapmadığıdır. Bu sebepten dolayı kurumsal web yazılım diye aldığınız hizmeti iyi araştırın.

Kurumsal web yazılım hizmeti kimler tarafından verilir?


Kurumsal web yazılım hizmetini mutlaka ve mutlaka web yazılım firmalarından almanız gerekiyor. Web tasarım firmaları veya web tasarım ajansları, reklam firmaları vb. gibi firmalardan hizmet almayınız. Böyle bir yanılgı yapmanız durumunda maliyetiniz ve süreniz artacaktır. Çünkü bu tür firmalar web yazılımını kendileri yapmayıp dışardan alırlar. Dışarıdan alınan her hizmet en az 2 katına müşteriye teklif edilir. Bu konudan emin olabilmek için firmalarında çalışan web yazılım uzmanı ile birebir, yüz yüze görüşün.

Kurumsal web yazılım fiyatları nelerdir?


Bilmeniz gereken en önemli konu kurumsal web yazılım firmaları ile bağımsız çalışan kişilerin verdiği fiyatlar arasında uçurum olduğudur. Uçurum diyorum çünkü gerçekten çok fazla fark var. Aradaki farkı 1/3 ila 1/10 şeklinde özetleyebiliriz. Yani bir web yazılım şirketi size 100.000 TL dediği yazılım için bir serbest çalışan web yazılım uzmanı 10.000 TL diyebilir. Aradaki büyük fark serbest çalışan biriyle yaptığınız sözleşme geçersizken. Firma ile yapacağınız sözleşme bağlayıcıdır.

Tabii ki illa ucuz olsun diyerek freelancer web yazılım uzmanı tercih edebilirsiniz. Ama çok küçük bir kesim hariç şu sorunları kesinlikle yaşarsınız;

  • İşiniz vaktinde yetişemeyebilir ( Freelancer çalışanlar özgür çalıştığı için daha güzel bir teklifte işiniz erteleyebilirler veya acemi yazılımcıysa o konuyu bilemiyor ve araştırıyor olabilir )
  • Farklı fiyat talepleri çıkabilir. ( Buda çok yaşanan sıkıntılardan biri serbest çalışan yazılımcı bir işi daha önce yapmamışsa yanlış hesaplayıp çok düşük fiyat verebiliyor. Daha sonra bu fiyatı yükseltebilmek için bahaneler üretmeye başlıyor. Şu kısmını konuşmamıştık vs. gibi. Örneğin bir içerik yönetim sistemi yazılacak size diyebilir ki biz sadece makale eklemek için anlaştık düzenlemek ve silmek için değil ne oldu pat fiyat 3 katı oldu )
  • İşinizin yarım bırakılması ( Çok sık karşılaşılan bu sorun şu yüzden çıkıyor. genelde freelancer o konuda tecrübeli değilse ve beceremiyorsa bir bahane bulup projeyi terk ediyor. En etkili teknik genelde iş süresini birkaç ay uzatıyorlar kişi bu işten sıkılıp kaporayı almayıp işi sonlandırıyor. )

Peki işini gerçekten iyi yapan serbest web yazılım uzmanları yok mu? Evet var, var olasına var. Ancak bir proje için doğrusunu bulana kadar harcayacağınız ne kadar bol paranız var mesele orada.

Doğru web tasarım İstanbul kurumsal web yazılım firması olarak hizmetinizde.
yazılım şirketleri web siteleri, yazılım şirketleri web siteleri, web yazılım öğrenme, istanbul web yazılım cevizlibağ, web yazılım firmaları antalya,

Kurumsal web yazılım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle