Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Kurumsal web tasarım MAKALELER

Kurumsal web tasarım kelimesi çok zaman karşımıza çıkmıştır. Özellikle web sitesi yaptımak isteyen firma veya şirketler google ve yandex gibi arama motorlarında arama yaparken karşılarına sıklıkla çıkar. Peki kurumsal web tasarım nedir? Standart veya kişisel web sitelerinden farkı nedir? sorularının cevaplarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Kurumsal web tasarım nedir?


Kurumsal web tasarım standart web tasarımlardan farklı bir özelliğe sahiptir veya öyle olmalıdır. Kurumsal web sitelerinde dikkat edilmesi gereken özellikleri aşağıda belirtiyorum.

  • Özel tasarlanmış logo (Günümüzde bilinç altı başta olmak üzere Subliminal, imgeleme, prestij gibi bir çok reklam tekniği kullanılıyor. Kurumsal web sitenin logosu mutlaka bu kriterlere uygun olarak tasarlanmalıdır veya güncellenmelidir.)
  • Kullanım kolaylığı (Bir çok firma kreatif olsun şöyle olsun böyle olsun diye web sitelerinin kullanımlarını zorlaştırmaktadırlar. Kullanıcılar kullanımı zor olan siteleri hiç sevmezler ve siteden hemen kaçarak sizi cezalandırırlar.)
  • Özel web tasarımı (Çoğu firma özel bir web tasarımı yaptırmak yerine hazır bir tema veya hazır paketleri tercih ediyor bu bir hatadır. Bazı tasarımlar gözünüze hoş gelebilir ama unutmayın ki aynı tasarım yüzlerce sitede kullanılmış olabilir.)
  • Hızlı olması (Çoğunlukla firmalar yönetim paneli için wordpress, joomla vb. gibi hazır içerik yönetim sistemlerini tercih ederler. Aslında onlara başka seçenek sunulmaz o da ayrı bir konu. Hazır içerik yönetim sistemleri bir çok site tipine uyum sağlamak üzere üretildikleri için bazen büyük hız sorunları çıkartabilirler.)

Yukarıda kısaca özetlediğim maddeler büyük firmalar ve büyüme aşamasında olan firmalar için geçerlidir. Küçük bir firma için neden geçerli olmayacağını anlatmakta fayda var.

Küçük firmalar için web sitesi maliyetleri çok önemlidir. Piyasada 499 TL kurumsal web tasarım paketleri bulunmakta. Ancak yukarıda belirttiğimiz maddeleri taşıyan bir siteyi yaptırmaya kalkarsanız 499 TL'ye sadece logo'yu yaptırırsınız.

Kurumsal web tasarım
özel web tasarım zeytinburnu, kurumsal web çözümleri, özel web tasarım eleman, özel web tasarım hizmet, özel web tasarım yaptırmak istiyorum,

Kurumsal web tasarım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle