Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Kurumsal seo firması MAKALELER

Web siteniz var ve seo hizmeti almak istiyorsunuz almak istediğiniz hizmet kurumsal seo hizmeti ise neden kurumsal seo firması ile çalışmalısınız? ve bu gibi firmalarla sözleşme yaparken nelere dikkat etmelisiniz? sorularını sizler için cevapladım.

Neden kurumsal seo firması ile çalışmalıyım?


Öncelikle neden kurumsal seo firması ile çalışmanız gerektiğini açıklayalım. Kurumsal seo biraz kafa karıştırıcı bir kelimedir. Bazıları hemen diyecektir ki benim kafam karışmaz kurumsal seo kurumsal seo'dur. Diyebilir ama durum öyle değil malesef bu kadar kolay değil. Çoğu kişi kurumsal seo denilince sadece kurumsal firmalara hizmet veren firmaları anlıyor. Bu sebepten ayırımı iyi yapmak. Kelimeleri iyi kavramak zorundayız. Kurumsal seo çalışması verilen hizmetin kurumlara yönelik olduğunu açıklar. Kurumsal seo firması ise bu hizmeti veren firmanın kurumsal olarak çalıştığını, firma veya şirket düzeyinde bu hizmeti verdiğini anlatır. Bu konuya dikkat etmenizde fayda var. Boşuna birkaç sıfır fazladan ödemeyin.

Şöyle bir soru aklınıza gelebilir. Kurumsal olmayan seo firmaları da mı var? hayır. Kurumsal olmayan seo uzmanları var. Freelance ( firmadan bağımsız ) çalışan seo uzamnları da bu hizmeti vermektedir. Bu tip bir hizmet alırken sadece güveniyorsanız o kişiyle çalışın çünkü bir sözleşme vs. olmadığı için size kızdığında sitenizi tepe taklak aşağı sıralara düşürebilir. Kızdığında veya canı istediğinde kelimesini özellikle kullanıyorum çünkü kurumsal olmadığı için size sözleşme ile başlı değil.

Kurumsal seo firması ile anlaşırken nelere dikkat etmeliyim?


Arkadaşlar bazı ticari etikler ve müşteriyi korumaya dayalı kurallar vardır. Ancak siz birçok şeyi bilmeden bir firmayla anlaşmak isterseniz sözleşmede sizin lefinize olan birçok madde olmayabilir. Kendinizi koruyabilmek aşağıda sayacağım maddeler yoksa mutlaka ekletin. Yoksa sonuçlar sizin zararınıza olur.

  1. Benzer sektörlere hizmet vermeme ( Örnek vermek gerekirse çanta imalatı yapan bir firmanız var. Seo çalışması için bir seo ajansıyla anlaştınız. Eğer firma ilkelerinde benzersiz sektör maddesi yoksa aynı sektörden başka bir firmayla da anlaşabilir böylece birbirinizle yarışırsınız tabii ki kazanan siz olmazsınız seo ajansı olur. )
  2. Raporlama ( Firmalar genelde siten yükseliyor rapora ne gerek var gibisinden yanaşabilir. Seo raporları çok önemlidir çünkü yapılan ve alınan hizmetleri kapsar. Mesela bir tanıtım yazısı yazıldığını düşünün diyelim aylık olarak ücret ödendi bununla ilgili. İlgili tanıtım yazısı gününden önce kaldırılırsa rapordan bakıp daha süresinin bitmesine var neden kaldırıldı gibi hesap sorabilirsiniz. )
  3. Geçici ve kalıcı hizmet dökümanı ( Bazı hizmetler geçici ve bazı hizmetler kalıcıdır. örneğin size bir paravan blog açılmışsa o artık sizindir. Firmayla işiniz bitse bile size teslim edilmek zorundadır. Ancak bazı hizmetler geçicidir. örneğin backlink yani başka sitelerden bağlantı alınması genelde aylık veya yıllık olarak satın alınır. Bunlar günü bitince silinir. Yani size ait olan birşey söz konusu değildir. )

Başlıca en çok dikkat etmeniz gereken kurallar bunlardır. Bunlar gibi madeleri çoğaltmak mümkündür.Tabii ki ben bütün konuları bırada anlatsam seo danışmanlarına iş kalmaz. Seo danışmanlarının verdiği hizmet de budur zaten seo danışmanlığı ile seo uzmanlığı farklı işlerdir. Bunu da araya eklemiş olayım.

Doğru web tasarım İstanbul kurumsal seo firması olarak hizmetinizdedir.
seo ajansı nedir, istanbul kurumsal seo, seo uzmanları, seo kursu istanbul, seo sem uzmanı maaşları,

Kurumsal seo firması ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle