Yükleniyor Lütfen bekleyin...

İstanbul seo firmaları MAKALELER

Bir web siteniz var ve google, yandex, bing gibi arama motorlarında üst sırlara çıkartmamk istiyorsunuz. Peki seo hizmeti nedir?, seo çalışmalaranı hangi firmalar yapar? İstanbul seo firmaları hangileridir diye merak ediyorsanız makalemizi okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Öncelikle seo çalışması nedir? ve ne tür seo çalışmaları vardır bunlardan kısaca bahsedeyim.

Seo çeşitleri 3 tanedir. Sırasıyla şöyle;

  1. Site içi arama motoru optimizasyonu
  2. Site dışı arama motoru optimizasyonu
  3. Kelime bazlı arama motoru optimizasyonu

Seo hizmetleri genel olarak yukarıda saydığımız gibi 3 biçimde olurur. Bunların dışındaki yöntemlerin isimleri farklıdır. Örnek vermek gerekirse youtube kanalınızı, facebook veya instegram hesabınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız bunun adı dijital pazarlamadır. Sosyal medya ve internet sitenizi para karşılığında ( adwords, facebook business vb. gibi ) kullanıcılara gösteriyorsanız bunu adı da reklamdır. Bazı firmalar google 1. sıra garanti gibi saçma sapan reklamlar veriyorsa bilin ki sitenizi reklam sayesinde 1. sıraya çıkartacak. Onun adı da seo değil reklam hizmetidir. Bu konuda firmanın sitesinin google'da ilk karşınıza çıkan ilk firma olmasına aldanmayın. Firmanın kaç yıllık olduğuna bakın 3 yıllık bir firma tabii ki arama motorlarında üst sıralara çıkar. Örneğin biz doğru web tasarım olarak 2015 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Sitemiz ilk açıldığı günden bu yana seo uyumlu ve yılların verdiği bir yer işgali söz konusu bazı kafa kelimelerde üst sıralarda olmamız gayet normal. Sizin ilk açtığınız site pırt diye 1. sıra değil 1. sayfaya bile en az 3 aylık seo çalışmasından sonra çıkarsınız bunun bilincinde olmanızda fayda var. Şunu da ekliyeyim 1. sıra hiçbir zaman garanti olamaz çünkü bugün siz varsınızdır. Yarın başka firma geçer belli olmaz.

Şimdi kısaca seo konusunda verilen hizmetleri tanıtayım.

Site içi seo çalışması nedir?

Web siteniz için sitenizin kendi kaynakları kullanılarak yapılan seo hizmetinin adıdır. Örneğin tam dolain işleşmesi, ana sayfa kelime yoğunluğu , hedef kelime çalışması, web tasarımın seo uyumlu olarak yapılandırılması, link inşaası vb. hizmetlerdir. Tamamını burada anlatmayacağım çünkü bir kısmı meslek sırrıdır. Bir kısmını da anlatsam kafanız daha da karışır.

Site dışı seo çalışması nedir?

Sitenize dışarıdan yapılan çalışmanın genel adıdır. Örnek olarak tanıtım yazısı, sitenize bağlantı, arama motorlarına kayıt, google harita kayıt gibi işlemlerdir.

Kelime bazlı seo çalışması nedir?

Kelime bazlı seo yukarıdaki iki türü de kapsayan bir çalışmadır. Bazı dipnotları vermekte fayda vardır. Bu hizmet çeşidi kelime bazlı hesaplanır. Çok pahalıdır çünkü yoğun ve disiplinli bir çalışma gerektirir. Şuna da dikkat etmek gerekir ki hack seo veya gri seo yöntemleriyle yapılanları da mevcuttur. Bu tür bir hizmet alırsanız google gibi arama motorları sizi bir süre sonra yasaklar ve sitenizi listelemez. Bu sebepten sözleşmenizi iyi yapmanızda fayda var.

Peki neden İstanbul seo firmaları tercih edilmeli?


İstanbul web hizmeti veren firmalar birçok sektörde ön planda olduğu için İstanbul seo firmaları da ön plandadır. İstanbul şehrindeyseniz ve bu hizmeti almak istiyorsanız size tavsiyem en yakınınızdaki İstanbul seo firmaları ile görüşün.

İstanbul seo firmalarından biri olarak zeytinburnu İstanbul da hizmetinizdeyiz.
seo hizmet sözleşmesi, seo hizmeti veren şirketler, seo url yapma, seo firması tavsiye, seo adwords service,

İstanbul seo firmaları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle