Yükleniyor Lütfen bekleyin...

İnternet sitesi yaptırmak istiyorum MAKALELER

İnternet sitesi yaptırmak istiyorum, nereden başlayacağımı bilemiyorum diyorsanız bu makale tam da sizin için yazıldı. Bu makaleyi okuduktan sonra kendime web sitesi yapmak istiyorum nereden başlamalıyım? sorusuna net bir cevap almış olacaksınız.

İnternet sitesi yaptırmak istiyorum nereden başlamalıyım?


İnternet sitesi yaptırmak istiyorum dediyseniz. Öncelikle web sitesi sahibi olabilmek için gereken araçları sıralıyalım.

Bir internet sitesi sahip olmanız için gerekenler ve ayrıntıları nelerdir;
  • Alan adı = domain ( Örnek olarak dokusal.com gibi. .com, .com.tr, .net gibi profesyonel uzantılı alan adına sahip olmalısınız. .com genel olarak hepsine uyar, .net genelde internet üzerine hizmet sunan kuruluşlar için daha gereklidir. Burada şu yanılgıya düşmeyin .net aldım .com almıyayım hayır. .com mutlaka olacak ayriyetten .net uzantılısını alacaksınız )
  • Web alanı = hosting ( İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir hosting almanız çok önemlidir. Kurumsal web tasarımlar için 5-10 GB web alanı yeterliyken. E-ticaret siteleri için en az 25-50 GB önerilmektedir. Ayrıca bandwidth yani trafik çok önemlidir. Düşük trafikli bir hosting alırsanız siteniz belirli bir yükten sonra donar veya sunucu yetkilileri tarafından kapanır.)
  • Web tasarım ( Web sitem olsun diyorsanız web tasarım şart. tabii ki özel olması gerekmiyor. Hazır web tasarımları da olabilir. Ama mutlaka olacak. )
  • Web yazılım ( Sahip olacağınız internet sitesini yönetebilmek için bir yönetim paneline ihtiyacınız vardır. Bu sebepten bir web yazılımı hazırlatmanız şarttır. Uygun maliyetli birşey olmasını isterseniz. Wordpress, Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu tür hazır sistemlerle oluşturacağınız siteler hem kullanımı kolay hemde döküman bakımından zengin olur. Kullanmada sorun yaşamazsınız. unutmadan ekleyeyim e-ticaret sitesi sahibi olmak için OpenCart, Prestashop veya Proticaret gibi sistemleri kullanın. Bazen içerik yönetim sistemlerine de e-ticaret eklentileri kurulabiliyor bunu katiyyen önermiyorum. Altını bir daha çizerek önermiyorum. Şiddetle karşı çıkıyorum. Bazı yapılan işlerde bu sıkıntıyı görüyorum. Uyarmak benden. )
  • Seo hizmeti ( Google, yandex, bing vb. gibi arama motorlarında üst sıralarda olabilmek veya görünebilir olmak için profesyonel seo hizmeti almak zorundasınız. Bu google üst sıralara çıkmak ve arama motorlarında görünebilir olmak başlıklarını biraz açayım. Görünebilir olmak sıralamaya girebilmek yani ilk 5-50 sayfa arasına girebilmektir. Google üst sıralara çıkmak ilk 5 sayfa içine girmektir. Bu kavramları iyi bilmezseniz çok başınız ağrır. İlk 5'e girmeyi de google adwors rekalmalrıyla karıştırmayın. reklam olmadan doğal sonuçlarda ilk google ilk 5 sayfada olmanız gereklidir. )

İnternet sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız. Firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
web sitesi yaptırma ücretleri, web site yaptırmak, web sitesi proje raporu, web sitesi maliyeti, web sitesi programı,

İnternet sitesi yaptırmak istiyorum ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle