Yükleniyor Lütfen bekleyin...

İnternet sitesi kurulumu MAKALELER

Merhaba bu makalede sizlere internet sitesi kurulumu nasıl yapılır? sorusunun cevabını ve internet sitesi kurulumu maliyeti ile web sitesi kurulum fiyatları arasındaki farkı izah edeceğim.

İnternet sitesi kurulumu nasıl yapılır?


Öncelikle internet sitesi kurulumu için gerekli araçları sıralıyalım;

  1. Alan adı ( Domain )
  2. Web alanı ( Hosting )
  3. Web tasarım ( Ön yüz için tasarım hazır içerik yönetim sistemleri için tema )
  4. Web yazılım ( Yönetim paneli )

Bir web sitesi kurabilmek için yukarıda saydığımız araçlara ihtiyacınız vardır. Alan adı ve web alanı yıllık olarak hosting firmalarında alabileceğiniz bir hizmettir. 2 hizmeti de aynı yerden alabilir veya farklı firmlaradan alabilirsiniz.

Web tasarım kısmına gelince seçenekler şunlardır;
  • Özel web tasarım yaptırabilirsiniz.
  • Wordpress gibi bir içerik yönetim sistemi teması satın alabilirsiniz.
  • Özel web tasarımını web yazılım firmaları sayesinde wordpress tema haline dönüştürebilirsiniz.
Eğer wordpress gibi bir içerik yönetim sistemi kullanacaksanız en iyisi hazır bir wordpress tema satın almak veya özel bir web tasarım kodlatarak wordpress tema haline getirtmektir.

Yukarıdaki herşeyi temin ettikten sonra web yazılım ihtiyacınız olacaktır. Tabii yönetim paneli kullanacaksanız. Statik bir tasarım yaptırıp sadece bir kere düzenleyip birdaha hiç değiştirmeyecekseniz yönetim paneline ihtiyaç yoktur. Ama genellikle wordpress, joomla, drupal vb. gibi bir içerik yönetim sistemi kullanmanızı tavsiye ederim.

İnternet sitesi kurulumu maliyet ve fiyat hesabı;


İnternet sitesi kurmak ile uğraşmayıp bir firmaya kurdurmak isterseniz size bir fiyat çıkartırlar genelde kullanıcılar bu fiyatı beğenmez. Çoğu kişi maliyet hesabı ile web tasarım firmasının verdiği fiyat arasında kalır. Biz önce bir maliyet hesabı yapalım arkasından ortalama bir fiyat verelim ve arasındaki farkı irdeliyelim.

İnternet sitesi kurulumu maliyeti;
  1. Alan adı: 70 TL
  2. Web alanı: 200 TL
  3. Hazır profesyonel wordpress tema: 400 TL

Yukarıdaki hesaba göre maliyet 670 TL gibi bu fiyat aşağı yukarı değişebilir. Maliyet böyleyken web sitesi kurulum fiyatı 1.200 TL 'den başlar. Çünkü hiçbir firma maliyetine iş yapmaz. Tabii ki bazı sitelerde web sitesi 499 TL vb. gibi kampanyaları duyarsınız. Adı üstünde kampanya önümüzdeki yıl acaba aynı fiyat olacakmı. Veya sitenin sağını solunu değiştirmek istediğinizde yada profesyonel banner logo vb. gibi hizmetler istediğinizde fiyat aynı kalacak mı? diye düşünürseniz sizde neden profesyonel bir hizmeti çok ucuza elde edemeyeceğinizi anlşamış olursunuz. Profesyonel internet sitesi kurulumu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
internet sitesi kurmak için bilinmesi gereken programlar, internet sitesi kurmak ve para kazanmak, şirketlerin internet sitesi kurma zorunluluğu kalktı, web sitesi kurma öğrenme, web sitesi kurma zorunluluğu,

İnternet sitesi kurulumu ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle