Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Hazır web sitesi tasarımları MAKALELER

Bu makalede çok sık sorulan sorulardan biri olan hazır web sitesi tasarımları mı kullanmalıyım? yoksa özel web sitesi tasarımları mı yaptırmalıyım? sorusunu cevaplayacağım.

Hazır web sitesi tasarımları ile özel web sitesi tasarımı arasındaki fark nedir?


Hazır web sitesi tasarımları genel olarak satış veya reklam amaçlı olarak sınırsız kişinin kullanımına sunulmak için hazırlanır. Bir seçim söz konusu değildir. Herşey hazırdır ve siz sadece bir yönetim paneli ( web yazılım ) yazdırarak kullanmaya başlarsınız.

Web tasarım ajansları ve web yazılım firmaları genelde bu tür web tasarımlarını kullanır. Sonuçta web tasarımlarının sergilenmesi gerekli bu yüzden hazır web yazılımlarının kullanılması doğaldır.

Özel web sitesi tasarımları biraz daha farklıdır. Çünkü özel web tasarımlar firmaya göre hazırlanır ve özelleştirilebilir.

Hazır web sitesi tasarımları ile özel web tasarımları arasındaki fiyat farkları neden kaynaklanıyor?


Özel web tasarımlarında belirli bir efor harcanır. İstek ve taleplerin dinlenmesi, taslak çıkartılması, projelendirilmesi vb. gibi birçok aşamadan geçer bu sebepten dolayı zaman / maliyet kuralları geçerlidir. Zaman / maliyet pensibini kısacı şöyle özetleyebilirim. 6.000 TL maaş alan bir eleman size bir haftasını ayırsa 6.000 TL ( web tasarım uzman maaşı ) / 4 ( hafta sayısı ) = 1.500 TL ( zaman / maliyet ). Bu sadece web tasarım elemanının maaşıydı peki tek masraf bu mu? tabii ki hayır. Ayrıca sadece elemanın maaşını karşılayınca iş bitmiyor. Sgk masrafı, vergi, muhasebe giderleri vb. gibi diğer giderlerde eklenince web sitesi fiyatları ortaya çıkıyor. Bu firmadan firmaya değişir.

Hazır web sitesi tasarımlarını mı tercih etmeliyim, yoksa özel web tasarım mı yaptırmalıyım?


Küçük veya orta ölçekli bir firmaysanız. Size hazır web sitesi tasarımlarını öneririm. Ama büyük ölçekli bir şirket veya marka olma yolunda ilerleyen bir firmaysanız mutlaka özel web tasarım, özel web yazılım ve seo hizmetlerini kapsayan bir web hizmeti almanızı tavsiye ederim.

Doğru web tasarım İstanbul olarak sizlere hazır web sitesi tasarımları ve özel web sitesi hizmetleri sunuyoruz.
hazır site tasarım kodları, hazır web tasarımı, hazır web site tasarım, özel tasarım web sitesi fiyatları, hazır web site şablonları,

Hazır web sitesi tasarımları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle