Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Hazır web site fiyatları MAKALELER

Bu makalede hazır web site fiyatları ile ilgili çok merak edilen bazı soruları cevapladım. Hazır web site fiyatları neden daha uygun fiyatlıyken özel web tasarımlar çok daha pahalı? Sorularının cevabını 2 + 2 = 4 denecek kadar basit ve kafanızda soru işareti bırakmadan yanıtlayacağım.

Hazır web site fiyatları ile özel web tasarım fiyatları arasında neden büyük fark var?


Bu soruya cevap verebilmek için. Öncelikle bir web sitesinin fiyatı nasıl belirlenir. Onu anlatayım.

Web site fiyatları nasıl belirlenir?

Web sitesi fiyatları;
  1. Web alanı
  2. Alana adı
  3. Logo tasarımı
  4. Web tasarımı
  5. Web yazılımı ( Yönetim paneli )
  6. Seo hizmetleri
toplanarak elde edilir. Örnek bir fiyatlandırma yapabilmek için özel web sitesini baz alarak hesaplama yapalım. Unutmayın aşağıdaki özel web sitesi fiyat hesaplamasıdır. Bu hesaplama sonucunda hazır web sitesi fiyatları daha uygun olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

Özel web site fiyatlandırma;
  1. Logo tasarımı ( 300 - 700 TL arası )
  2. Web tasarımı ( 2.000 - 10.000 TL arası )
  3. Web yazılım ( 1.200 - 10.000 TL arası - Wordpress ve wordpress profesyonel eklenti yapımı ve satın alınması baz alınmıştır. )
  4. Seo hizmetleri ( 1.200 TL Site içi genel seo ve otomatik seo )
Bu şekilde hesapladığımızda toplam fiyatlar: 4.700 - 21.900 TL arası bir fiyat tutacaktır. Peki özel bir web sitesi 22.000 TL ye kadar bir fiyata sahipken eminim hepiniz 199.99 TL web site, 499.99 TL web site gibi reklamlara denk gelmişsinizdir. Gelmediyseniz arama motorlarını pek kullanmıyorsunuz demektir. Ne işiniz var web sitesiyle boşverin bu işleri diyebilirim.

Hazır web site fiyatları neden çok ucuz?


Evet. Geldik asıl soruya, sizce neden bu kadar ucuz? Ucuz olması dandik olduğu anlamına gelmiyor bu arada bunuda belirteyim. Aslında çokta ucuz değil yanlış hesap yapıyorsunuz.

Hesap şöyle yapılıyor. Özel siteyi en fazla 22.000 TL ye mâl etmiştik. Özel web tasarım veya özel site her ne derseniz sadece bir kişiye satılır. Bir kere satıldığında tüketilmiş olur. Hazır web siteler için bu durum daha farklıdır.

Örneğin en ucuz web sitesi için 100 TL diyelim. 100 TL ye web sitesi yapılmaz ona göre bu maliyeti daha veri ekleme, kurulum vb. gibi maliyetleri eklemedik. Onlarıda eklersek ve sürümden kazanalım dersek 199.99 TL olasun aman sakın 200 TL değil buraya dikkat.

200 TL ( fiyat ) x 1.000 ( satılan kişi ) = 200.000 TL eh şimdi size soruyorum size göre hâlâ ucuz mu?

Hazır site fiyat listesi için hazır web site fiyatları sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
hazır web sitesi şablonları ücretsiz, hazır web sitesi şablonları psd, hazır web sitesi fiyatları, hazır web site template, hazır web sitesi tavsiye,

Hazır web site fiyatları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle