Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Google uyumlu web sitesi MAKALELER

Merhaba bir web siteniz varsa google arama motorunda çıkmanın önemini bilirsiniz. Peki google uyumlu web sitesi nasıl olmalıdır? google arama motorunda üst sıralara çıkma teknikleri nelerdir? bu makalede bu soruların cavabını vereceğim.

Google uyumlu web sitesi nasıl olmalıdır?


İlk önce siteniz arama motorlarına uygun olmamasının ne sonuçları vardır? Google, yandex, bing gibi arama motorları seo uyumlu olmayan siteleri listenin en sonuna atar. Peki şöyle bir düşünelim bir arama motorunda birşeyler ararken 3. sayfadan öteye geçtiğinizi hiç hatırlıyormusunuz? bunun tam olarak istatistiki bir oranı var ama ben sadece kendiniz bir beyin fırtınası yapın diye bu soruyu sordum.

Malesef seo uyumlu olmayan bir web sitesi internet üzerinde yoktur. Çünkü kimse site adınızı yazarak arama yapmaz veya direkt tarayıcıya sitenizi yazarak arama yapmaz. Örneğin birisi ayakkabı ararken "ayakkabibilmemne.com" yazıp girmez çünkü bu gün google görsel olsun, google alışveriş olsun tam istediğiniz ve en uygun fiyatları sizin için listeliyor. Neden tek siteye bağlı kalasınız ki.

İşte kısaca seo uyumlu olmayan siteler için sorun bunlardan ibaret. Pekâlâ google uyumlu web sitesi sahibi olabilmek için izlenmesi gereken adımlar nelerdir? işte cevabı.

Birçok kişi veya kuruluş web sitesini yaptırır. Ancak yaptırırken seo uyumlu bir web site yaptırmaya dikkat etmezler. Benim öncelikli tavsiyem web tasarım ve web yazılım aşamasında google seo uyumlu bir web site yaptırmanızdır. Ancak başlangıç aşamasında arama motoru uyumlu web sitesi yaptırmadıysanız izlemeniz gereken yollar şöyle;
  • Ana sayfanıza mutlaka sabit bir makale ekleyin.
  • Ana sayfa makalenize hedef kelimelerinizi içeren h1, h2, h3, strong, u, i html etiketleri oluşturun.
  • Ana sayfanızın hedef kelime yoğunluğunu % 3 - 5.5 kelime yoğunluğuna getirmelidir.
  • Alan adınızla anahtar kelimeniz tam eşleşmelidir.
  • Başlık ve meta etiketlerinizde hedef kelimelerinizi geçirin.
  • Bütün makaleleriniz seo uyumlu olsun.
  • Sitenize başka sitelerden tanıtım yazıları alın ve bu tanıtım yazılarının içinde sitenizin bağlantıları olsun.
  • Sitenizi google search console'a kayır edin ve yönlendirmeleri uygulayın. ( Site haritası, alan adı seçimi vb. gibi )

Google uyumlu web sitesi sahibi olmak için yapabilecekleriniz basitçe bunlardır. Bu maddeleri tam olarak kavrayamadıysanız intenet üzerinden arama yaparak gerekli detaylara sahip olabilirsiniz. Ayrıca sitemizi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca google genel site içi seo yapılandırması hizmetimizi satın alabilirsiniz.
seo firmaları istanbul, doğru seo, seo uzmanlar, seo çalışması, google seo sorgulama,

Google uyumlu web sitesi ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle