Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Freelance web yazılım MAKALELER

Merhaba bu makalemde sizlere freelance web yazılım ve bu hizmeti freelance yani firmalardan bağımsız olarak veren kişiler hakkında genel bilgi vereceğim. Ayrıca bir freelancer web yazılım uzmanıyla iş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aktaracağım.

Freelance web yazılım nedir?


Freelance web yazılım, web yazılımı hizmetinin firma veya şirket değil de birebir web yazılım uzmanından alınması işlemidir.

Freelance web yazılım mı yoksa web yazılım firması mı tercih edilmeli?Örneğin bir web yazılımı yaptırmak için firmaya başvursanız sizi önce sekreter sonra projenizi anlatmanız için web yazılım danışmanı karşılar. Ancak freelance web yazılım hizmeti alırsanız birebir web yazılım uzmanı ile muhatap olursunuz. Tabii ki bu durumun bazı avantajları ve dezavantajları vardır.

Örneğin tecrübeli freelance web yazılım uzmanı ile birebir görüşme yapacağınız zaman projenizi eksik veya tam anlatamamış olsanız bile profesyonel bir web yazılımcı sizin isteklerinizi anlayacak ve ona göre fiyat ve süre belirleyecektir. Tabii ki tecrübesiz bir web yazılım uzmanı sizi tam olarak anlamayacak, fiyat ve süre açısından geçersiz bir fiyat verecektir.

Buna en güzel şöyle örnek verebiliriz. Bir web yazılım projesi sundunuz ve detayları konuştunuz projeniz başladı eğer muhatap olduğunuz freelancer sizi doğru anlayamamışsa ek işler çıkacaktır bu da süre ve fiyat'ta fark olarak size yansıyacaktır. Çoğu freelance web yazılım uzmanın adının dolandırıcıya çıkmasının da sebebi budur.

Misalen ibasit bir içerik yönetim paneli istiyorum deniliyor. Tamam yönetim panelini hazırlıyorsunuz. Proje sahibine bir demo gösteriyorsunuz ve size diyor ki eksikler var. Eee nedir eksikler diyorsunuz başlıyor sıralamaya tamam o zaman ek olarak şu kadar süre ve fiyat farkı vermeniz gerekli diyorsunuz ve malesef dolandırıcı, hırsız gibi birçok eleştiri ve ahkarete maruz kalıyorsunuz. Bu freelance açısından düşünüce böyle. Müsşteri daha başka bir şekilde bir iş verdik işi bitirmek için bir sürü para verdik kurtulamadık gibi dertlerden yakınıyor.

Bu gibi sebeplerden ötürü web yazılım yaptıracak olan kişilere tavsiyem ya en az 7-10 yıl tecrübeli adını duyurmuş freelance web yazılım uzmanlarından hizmet alın veya bu işi firmalara yaptırın.
web yazılım şirinevler, web yazılımı teknik şartnamesi, freelance web yazılım uzmanı, web yazılım uzmanlığı nedir, web yazılım ücretleri,

Freelance web yazılım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle