Yükleniyor Lütfen bekleyin...

En ucuz web tasarım MAKALELER

Merhaba bu makalede en ucuz web tasarım ne kadara mâl olur? Web sitesini en ucuza getirmenin yöntemlerini anlatacağım. Şunu başta söyleyim ki sonradan boşuna okudum demeyin. Burada anlatacağım konu kendi sitenizi kurarsanız geçerlidir. En ucuz web tasarım için anlatılanlar profesyonel hizmet değildir.

En ucuz web tasarım için gerekenler;

  1. Öncelikle sitenizi kuracağınız bir web alanınız olmalı
  2. İkinci olarak alan adına ihtiyacınız var ( dogruwebtasarim.com gibi. )
  3. En hızlı şekilde web sitesi oluşturmak için wordpress, joomla, drupal vb. gibi bir içerik yönetim sistemi tercih etmelisiniz. En kolay ve en çok kullanılan wordpresstir.
  4. Tema ( Seçtiğiniz içerik yönetimi için ücretsiz veya profesyonel tema tercih edebilirsiniz. Binlerce satıldığı için profesyonel temaları uygun fiyatlara bulabilirsiniz. )
Yukarıdaki senaryo ile yola çıkarsanız en ucuz web tasarım sadece alan adı ( domain ) ve web alanı ( hosting ) satın alarak en ucuz web tasarıma sahip olabilirsiniz. Değişiklik gösterebilir ama genelde fiyatlar aşağı yukarı aynıdır. Web alanı 100 TL, Alan adı ( .com uzantılı ) 65 TL. Bu hesaba göre 165 TL + tema masrafına en ucuz web sitesini kurabilirsiniz. Tema masrafı genelde ortalama 50 $'dır. Değişklik gösterebilir.

Peki şimdi aklınıza şöyle bir soru gelebilir. Bir firmadan bu hizmeti almak istesem. Ortalama 465 TL'ye mâl olan bu siteyi web tasarım firması kaç TL'ye yapar.

Arkadaşlar bunun cevabını vermeden önce şunları belirteyim.
  • Hizmeti web tasarım firmasından alırsanız profesyonel bir hizmet olacaktır. Logo, grafik tasarım vb. gibi şeylerle siz uğraşmayacaksınız.
  • Çıkabilecek hosting ( web alanı ) hatalarıyla siz başa çıkmak zorunda kalmayacaksınız.
  • Kurulum sırasında hatalı bir işlem yapılmayacağı için siteniz daha stabil çalışacaktır.
  • Web tasarımın ( temanın ) herhangi bir yerinde sorun oluşursa veya değiştirilmesi gereken bir yer olduğunda bununla siz uğraşmayacaksınız.
  • Tema panelleri genelde İngilizce ve çok karışıktır. İmgilizce bilmiyorsanız ve uğraşmayı sevmiyorsanız sıkıp vazgeçebilirsiniz. ( Bu hizmeti firmadan alırsanız anlaşmanıza göre temayı Türkçeleştirecektir. )
  • Gerekli eklentileri kurmak ( Normal bir blog sitesi kuracaksanız gerekmiyor ama sitenizi geliştirmek istiyorsanız eklentiler gerekli peki hangi eklentilere ihtiyacınız var. Hangi eklentiler sitenizi yavaşlatır. Hangileri hızlandırır. Çoğunun admin paneli İngilizce peki İngilizce ile aranız nasıl? )

Bu kadar anlattıktan sonra gelelim bu hizmeti firmadan almak istesem kaç TL sorusunun cevabına. En iyi ihtimalle 1.500 TL'dir.

Profesyonel web tasarım hizmeti almak isterseniz. Doğru web tasarım İstanbul olarak hizmetinizdeyiz.
uygun web tasarım, ucuz web site, ucuz web sitesi fiyatları, uygun web sayfası, en uygun web,

En ucuz web tasarım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle