Yükleniyor Lütfen bekleyin...

En ucuz e-ticaret MAKALELER

Merhaba bu makalemde en ucuz e-ticaret sitesi kaç paraya mâlolur? sorusunun cevabını ve hızlıca e-ticaret sitesi sahibi olabileceğiniz en ucuz e-ticaret paketleri ile ilgili ayrıntılı bilgi paylaşacağım.

Öncelikle neden e-ticaret sitesi sahibi olmanız gerektiğini kısaca özetleyerek işe başlayalım. Ürün, hizmet veya abonelik satmak istiyorsanız mutlaka bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız gereklidir. Özllikle zmanımızda her türlü alışveriş internet siteleri üzerinden yapılırken bunun gerisinde kalıp, standart algülüm ver gülüm mantığıyla ilerleyen yapıda kalmanız sizi zamnın ve ticaretin çok gerisinde bırakacaktır.

Tabii ki alışveriş sitem oldu artık herşey güllük gülistanlık olacak diye birşey de söz konusu değil. İyi hesaplanması gereken bir durum. Özellikle günümüzde sanal mağazaların ( n11, gitti gidiyor, sahibinden vb. gibi ) çok tercih edilmesi sizin e-ticaret sitenizi geride bırakabilir. Bu sebepten sizlere neden sanal mağazaları kullanmak varken bunları kullanmak yerine neden e-ticaret sitesi sahibi olmanız gerektiğini kanıtlayacağım.

En ucuz e-ticaret sitesi yaptırmak yerine halihazırdaki sanal mağazaları kullanmak daha mantıklı değil mi?

Evet bu soruyu işin içinde olmayan birisi kendine aynen böyle soracaktır. Hazır kurulmuşu varken neden masraf edip ticaret sitesi kurayım diye düşünebilir. Bu kısmen doğru, kısmen yanlıştır.

En basitinden örnek vermek gerekirse sanal mağaza siteleri %15-20 arası komisyon keser. Ancak bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz iyzico, paytr vb. gibi sanal pos sistemleri %4-5 gibi komisyon keser. Ayrıca kendi sitenizde kendi kurallarınız geçerlidir.

En ucuz e-ticaret paketi fiyatı ne kadardır?


Şu öncelikle belirteyim burada en ucuz e-ticaret sitesini oluşturmak istediğimiz için size sadece maliyet hesabı yapacağım. Yani bu fiyatlara hizmetler dahil değildir. Örneğin sanal mağazanızı oluşturduktan sonra ürünleri tek tek eklmeniz gerekecektir. Profesyonel olarak birisinin eklemesini isterseniz ürün başı 5-10 tl tutacaktır. Bu ve buna benzer hizmetler hesaplamaya katılmamıştır. Size e-ticaret sitesi x tl diyenler bu belirtmedikleri için ürünleri onlar ekleyecekler zannedebilirsiniz ancak öyle olmadığını artık öğrendiniz.

En ucuz e-ticaret sitesi maliyeti;

 • Web alanı: 300 TL
 • Alan adı: 70 TL
 • Opencart kurulum ve yapılandırma: 200 TL

Basit bir maliyet hesabı yaptığımızda bize en ucuz e-ticaret sitesi 570 tl ye mâloldu. Peki elimiz deymişken birde orta seviye bir e-ticaret sitesi fiyatını belirleyelim.

 • Web alanı: 300 TL
 • Alan adı: 70 TL
 • Opencart kurulum ve yapılandırma: 200 TL
 • Opencart temasında değişiklik ( tema giydirme ): 1.000 TL

Böyle hesaplayınca da 1.570 tl e-ticaret sitesi diyebiliriz. Peki kaliteli ve profesyonel e-ticaret sitesi fiyatı nedir?

Hemen hesaplayalım.

 • Web alanı: 300 TL
 • Alan adı: 70 TL
 • Opencart kurulum ve yapılandırma: 200 TL
 • Profesyonel opencart teması: 400 TL
 • Opencart profesyonel tema kurulum ve ayarlanması: 1.000 TL
 • Otomatik seo yapılandırması: 1.200 TL
 • 100 adet seo uyumlu ürün eklenmesi: 20 x 100 = 2.000 TL ( arama motorlarında üst sıralara çıkmak için )

Evet kaliteli e-ticaret sitesi 5.170 tl denilebilir. Ancak şunu belirtmekte ve hatırlatmakta büyük fayda görüyorum. Bu rakamı sadece 1 defa ödeyeceksiniz. Yukarıda sunduğumuz hangi paketi seçerseniz seçin diğer yıllarda sadece alan adı ve web alanı fiyatı olan 370 tl yi ödersiniz.

E-Ticaret sitesi sahibi olmak isterseniz sizi dinleyip gerekli stratejileri vermeye hazırız. Bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.
en uygun e ticaret sitesi, en ucuz e ticaret siteleri, e ticaret sitesi ortaklığı, e ticaret sitesi dersleri, e ticaret site ismi önerileri,

En ucuz e-ticaret ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle