Yükleniyor Lütfen bekleyin...

E-Ticaret web tasarım MAKALELER

E-Ticaret web tasarım fiyatları nedir? E-Ticaret web tasarım fiyatları nasıl belirlenir? E-Ticaret sitesi maliyetleri nedir? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız makaleyi okuyarak detaylı ve kaliteli bilgiye sahip olabilirsiniz.

E-Ticaret web tasarım fiyatları nasıl belirlenir?


E-Ticaret web tasarım fiyatları konusunda öncelikle şu yanılgıyı ortadan kaldıralım. E-Ticaret web sitesi tasarımı diyelim 2.000 TL ye yaptırdım siteyi kurup kullanacağım. Hayır böyle bişey söz konusu bile değil. Bir e-ticaret sitesi kurabilmek için belirli araç ve gereçler vardır onlar da sırasıyla;
 1. Web alan
 2. Alan adı
 3. E-Ticaret sitesi tasarımı
 4. E-Ticaret web yazılımı ( yönetim paneli )
 5. Sanal pos ( ödeme sistemleri )
 6. Kargo anlaşması ( fiziksel bir ürün satıyorsanız kargo anlaşması şart )
Ancak yukarıdaki maddelerde belirlenenlere sahip olduktan sonra e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Yani sadece web tasarım ile site sahibi olmanız mümkün değil. Bu yanılgıyı düzelttikten sonra başlığımızı şimdi düzeltelim.

E-Ticaret web sitesi fiyatları nasıl belirlenir?


E-Ticaret sitesi fiyatları yukarıda saydığımız 6 maddede sayılan hizmetlerin temini ile belirlenir. Şimdi sizinle örnek bir fiyatlandırma yapalım.
 1. Web alanı: 300 TL
 2. Alan adı: 65 TL
 3. E-Ticaret sitesi tasarımı 4.000 TL ( 2.000 - 6.000 ortalaması alınmıştır. )
 4. E-Ticaret yönetim paneli 3.000 TL ( Opencart, Prestashop gibi e-ticaret web yazılımlarına tema giydirme maliyeti 2.000 - 8.000 ortalaması alınmıştır. Özel yaptırılan e-ticaret sistemlerini fiyatlandırmaya eklemiyorum çünkü bizim bu tür e-ticaret yazılımlarımız 50.000 TL den başlıyor o sebepten dolayı hazır sistemlere yapılan çalışmaları baz aldım. )
 5. Sanal pos ödeme sistemleri: 1.000 TL ( tüm bankaları kapsayan e-ticaret ödeme sistemleri )

Evet şimdi bakalım toplamda bir e-ticaret sitesi bize kaç tl'ye geldi. E-Ticaret sitesi anahtar teslimi 8.365 TL + KDV. Çok pahalı değilmi. Bence pahalı. Ama şunu unutmayın bu özel e-ticaret sitesi fiyatı hazır siteler daha ucuz olarda daha farklı bir hesap yapılıyor. Mesela burada maliyet 10.000 TL olarak düşündüşünüzde. 1 kişi için pahalı ama hazır e-ticaret web tasarımları binlerce kişiye satılıyor. En basitinden bir hesap yapın. Hazır e-ticaret sitesi 300 TL olsun 300 + 1.000 ( satılan kişi ) = 300.000 TL. Bu sebpledir ki birisi size hazır web tasarım fiyatına web tasarımı yapıyorsa bilin ki birçok kişiye satılacaktır. Maliyet hesabı ortada.

En güncel e-ticaret web tasarım İstanbul fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
e-ticaret sitesi fiyat teklifi, e ticaret fiyatları, e-ticaret web design, e ticaret kargo fiyatları, e ticaret eğitimi online,

E-Ticaret web tasarım ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle