Yükleniyor Lütfen bekleyin...

E-Ticaret web sitesi fiyatları MAKALELER

Merhaba bu makalede e-ticaret web sitesi fiyatları arasındaki büyük farkları ve nedenlerini anlatacağım. E-Ticaret sitesi kurmak veya web tasarım firmalarına kurdurmak isteyenler için güzel bir rehber olarak iş görür diye düşündüm. E-Ticaret web sitesi fiyatları aşağı yukarı olarak belirlenmiştir. Firma veya kişiye göre değişiklik gösterir.

E-Ticaret sitesi nedir?


Öncelikle klasik olarak e-ticaret sitesinin ne olduğunu ve ne işe yaradığını açıklamakla başlıyalım. Çünkü bazı kişiler bize başvurduklarında bir e-ticaret sitesi açtırmak istiyorum diye geliyorlar. Halbuki müşteriyle yüzyüze veya telefonda konuştuğumuzda anlıyoruz ki basit bir katolog sitesiyle işlerini yürütebiliyorlar. Bu gübü yanlışlıkların önüne geçmek için bunu belirtmekte fayda var. Çünkü bir e-ticaret web sitesi fiyatları ile katalog web sitesi fiyatları arasında uçurum denecek farklar var. Örneğin bir katalog web sitesi 700 - 1.500 tl arasıyken e-ticaret siteleri 2.000 - 7.000 tl arasıdır. Tabii ki orta seviye birşey isterseniz bu fiyatlar. Daha düşük fiyatlar için en detaylı açıklamayı e-ticaret web sitesi fiyatları başlığı altında bulacaksınız.

E-Ticaret web sitesi fiyatları ne kadar?


E-Ticaret sitesi yaptırmak isteyenler için öncelikli olarak e-ticaret web sitesi fiyatlarından önce e-ticaret web sitesi maliyetlerini hesaplayalım. Maliyet hesabı yapınca e-ticaret sitesini siz kurarsanız kaç tl ye mâlolacak onu hesaplamış oluruz. Ama şunu belirtelim ki yanlışlık olmasın .Hiçbir firma maliyetine iş yapmaz. Siz bir ticaret yaparken maliyetine ürün satmayacağınız gibi kimse de maliyetine site yapmaz. Acemi freelancer ( bağımsız çalışanlar ) hariç diyelim çünkü onların maliyetine verdiği siteler mevcut.

E-Ticaret web sitesi fiyatları maliyet olarak şöyle;
  • Web alanı: 200 tl
  • Alan adı: 70 tl
  • Opencart kurulum ve yapılandırma: 200 tl
  • Profesyonel opencart tema: 350 tl

yukarıda yaptığımız hesaba göre günümüz için e-ticaret web sitesi fiyatları maliyet olarak 830 tl den başlar diyebiliriz. Maliyet bu şekilde olmasına rağmen firmalarda e-ticaret web sitesi fiyatları 4.000 tl den başlar. Çünkü verilen bazı hizmetler mevcuttur. Sizin zorlanacağınız ve firmalardan almanız gereken hizmetler şöyledir;
  • Profesyonel tema ayarlanması ve Türkçeleştirilmesi. ( Piyasadaki birçok profesyonel e-ticaret teması ana dilinde yani İngilizce gelmektedir. Bunun Türkçeleştirilmesi gerekebilmektedir. Ayrıca İnsgilizce ve oprncart'ı orta seviye ve üzerinde bilmiyorsanız temayı ayarlamanız mümkün olmayacaktır. Açıkçasını söylemek gerekirse firma olarak bizi dahi zorlayan temalar mevcut. )
  • Kategori, ürün, seçenek, özellik ve özel alanların ayarlanması. ( Birçok ürün satılabildiği için bu saydığım özellikleri eklenmediğinde sistem istediğiniz ölçüde çalışmayacaktır. Örneğin ürün özelliklleri sisteme girilmemişse müşteriler özellikleri görmediği için sizi tercih etmeyecektir. )
  • Eklentilerin yüklenmesi ve ayarlanması. ( Bazı grup ürünler özel opencart eklentileri gerektirmektedir. )

yukarıda detaylıca anlattığım gibi eğer e-ticaret sitesini siz kurup, yapılandıracaksanız maliyet hesabını dikkate alın. Eğer profesyonel e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız firmanın vereceği e-ticaret web sitesi fiyatlarını  dikkate alın.

E-Ticaret web sitesi fiyatları ile ilgili net bilgiler almak için mağazamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.
e ticaret yapma yolları, e ticaret web tasarım fiyatları, e-ticaret sitesi kurulum maliyeti, e-ticaret yatırım maliyeti, e ticaret uygulaması yapma,

E-Ticaret web sitesi fiyatları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle