Yükleniyor Lütfen bekleyin...

E-Ticaret sitesi tasarımı MAKALELER

Merhaba bu makalede e-ticaret sitesi tasarımı ile ilgili bilmeniz gereken en önemli soruları cevaplayacağım. E-Ticaret sitesi için hangi yönetim panelini kullanmalıyım? E-Ticaret sitesi tasarımında olması gereken özellikler? vb. gibi birçok konuyu öğrenmek için makalemizden faydalanın.

E-Ticaret sitesi tasarımı için gerekli özellikler?

  • Sepet özelliği bulunmalı
  • Kasa özelliği olmalı
  • Kullanıcı paneli tasarımı olmalı

Öncelikle bu konuyu biraz açıklığa kavuşturalım. Bazı kişi veya firmalar kurumsal web tasarım diyerek bazı web tasarımları satmaktadırlar. Bu tasarımlar ile e-ticaret sitesi tasarımı arasında farklar vardır. Böyle bir tasarım alıp sonradan e-ticaret sitesinde kullanmak isterseniz büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Size tavsiyem kurumsal web sitesi için ayrı, e-ticaret sitesi için ayrı tasarımlar yaptırın. Hem kurumsal site olarak hem de e-ticaret sitesi olarak kullanacaksanız ikisini de kapasayan tümleşik web tasarım yaptırın.

E-Ticaret sitesi için hangi yönetim panelini kullanmalıyım?


Bu konu çok önemli bir konudur. Özellikle birçok kişi veya firma bu konuda büyük sıkıntılar yaşamıştır. Sitelerin geç açılması, hiç açılmaması, siteninn düzenlenememesi vb. gibi sorunlar başta olmak üzere birçok sorun bunların başında gelir.

E-Ticaret için kullanılması gereken sistemler. Opencart, prestashop vb. sistemlerdir. Bazen e-ticaret siterinde wordpress, joomla veya drupal gibi içerik yönetim sistemlerinin kullanıldığını görmekteyim. Malesef bu çok büyük bir hatadır. Çünkü bir web sitesi için kullanıcının ayrıdığı en fazla zaman 5 sn'dir. 5 saniye içinde siteniz açılmazsa müşteri sitenizden kaçacaktır.

E-Ticaret sitesi için özel web yazılımları kullanmak şartmıdır?


Şunu iyi bilmekte fayda vardır. Birçok firma kendi özel web yazılımlarını satabilmek için opencart, wordpress, joomla, drupal vb. gibi sistemleri kötülerler. Ancak bu doğru değildir. Kendi e-ticaret sistemin yazan firmaların geliştiricisi 2-3 kişi test edeni satın alan müşterisi kadardır. Ancak ücretsiz dağıtılan sistemlerin dünya çapında geliştiricisi ve test edicisi milyonlarca web yazılım geliştiricidir. Bu sebepten dolayı birisi size ücretsiz sitemleri kötüleyen birisiyse ya reklamlara inanmış bir müşteri veya sizi kandırmaya çalışan birisidir.

Özel web yazılımları firmalar tarafından devamlı güncellenir ve geliştirilir. Her geliştirme ve güncelleştirme size ek maliyet getirir. Özel e-ticaret web yazılımlarının aylık ödemeleri vardır.

Tercih tabii ki sizin ama şunu unutmayın. E-Ticaret siteleri için 1 kere para ödemek istiyorsanız özel e-ticaret web yazılımlarını önermiyorum.

Profesyone e-ticaret sitesi tasarımı yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
e-ticaret yazılımı ücretsiz, e ticaret web tasarım fiyatları, e ticaret paketleri ücretsiz, e ticaret site fiyatları, e ticaret sitesi tasarımları,

E-Ticaret sitesi tasarımı ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle