Yükleniyor Lütfen bekleyin...

E-Ticaret sitesi fiyat MAKALELER

Merhaba bir e-ticaret sitesi kurmak istiyor ve e-ticaret sitesi fiyatlarını merak ediyorsanız sizlere hem e-ticaret sitesi fiyatlarını hemde e-ticaret sitesi kurmanın yararları ve zararlarından kısaca bahsedeceğim.

E-Ticaret sitesi fiyatları nedir?


E-Ticaret sitesi fiyatını belirleyebilmek için ilk önce e-ticaret sitesi yapmak için gerekenleri listeleyelim.

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler;
 • Alan adı ( .com. com.tr, .net gibi profesyonel uzantılı domain )
 • Web alanı ( en az 25 GB ve yüksek trafikli bir web hosting )
 • E-Ticaret web tasarımı ( hazır e-ticaret paketleri kullanacaksanız profesyonel tem satın almanız veya e-ticaret web site teması yaptırmanız gerekli )
 • E-Ticaret web yazılımı ( e-ticaret sitesinin yönetim paneli buna mutlaka ihtiyaç vardır. Hazır e-ticaret sistemlerinin çekirdekleri ücretiszdir. Mesela opencart, wordpress )
 • Sanal pos ( iyzico, paytr vb. gibi sanal pos şirketleri %5'e varan kesintilerle bu hizmeti veriyorlar. İnceleyebilirsiniz. )
 • Sanal pos ödeme sistemi ( iyzico gibi ödeme sistemeleri opencart vb. gibi sistemlere entegrasyon hazırladıkları için ayriyetten sanal pos web yazılımına para ödemiyorsunuz. )
 • Kargo firmasıyla anlaşma ( fiziksel bir ürün satmak istiyorsanız. Yurtiçi, mng veya aras gibi bir kargo şirketiyle anlaşma yapmanız gereklidir. )
Yukarıda bahsettiğimiz gibi e-ticaret sitesi kurmak için gerekli olan hizmet ve araçları anlattıkjtan sonra bunları kalem kalem fiyatlandıralım. E-Ticaret sitesi kurma maliyetini belirleyelim. Örnek e-ticaret sitesi fiyat teklifi opencart için yapılmıştır.

 • Domain fiyatı: 65 TL
 • Hosting fiyatı: 300 TL
 • E-Ticaret web tasarımı: 3.000 TL
 • E-Ticaret web yazılım: 2.000 TL ( opencart tema giydirme maliyetidir. )
 • Sanal pos ödeme sistemi: Ücretsiz ( iyzico, paytr vb. gibi sistemeler için ücretsiz eklentiler mevcuttur. )

Yukarıdaki verilere göre e-ticaret sitesi fiyatı: 5.365 TL'den başlar. Tabii burada verdiğimiz e-ticarets sitesi kurma fiyat teklifi özel web tasarım için geçerlidir. Hazır opencart temaları kullanmayı tercih ederseniz opencart tema 300 TL'den başlar.

Dilerseniz şimdi bir e-ticaret sitesi kurmanın yaralarından bahsedelim.

Bazı kişi veya firmalar e-ticaret sitesi kurup yönetmektense büyük alışveriş sitelerinde ( n11, gittigidiyor, sahibinden, ebay gibi ) bir mağaza açarım diye düşünmektedir. Malesef hesaplayamadığı bir şeyler var. Bu tip pazar yeri sitelerinin kesintileri %15 civarıdır. Artı reklam kesintileri vb. ek ücretler keserler. Şöyle bir düşünün iyzico gibi bir sistemden sanal pos alırsanız ödemeler tamamen sizin kontrolünüzde olacak. Iyzico ve benzerleri %5 kesinti yaparken. Pazar yeri siteleri %15 kesiyor. Tabii ki en faydalı olaanı seçmek şart gidip tek kalem ürün satmak için e-ticaret sitesi kurmak pek mantıklı değil.
e ticaret sitesi seo çalışması, e-ticaret sitesi psd dosyası - ücretsiz, e ticaret sitesi satılık, e ticaret sitesi püf noktaları, e-ticaret siteleri ve işletmecileri derneği,

E-Ticaret sitesi fiyat ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle