Yükleniyor Lütfen bekleyin...

Aylık seo fiyatları MAKALELER

Web siteniz var ve seo hizmeti almak istiyorsanız bu makalede sizler için seo nedir?, seo maliyetleri nedir? aylık seo fiyatları nedir? gibi soruların cevaplarını verdim.

Seo nedir?

Seo, Search Engine Optimization ( Arama Motoru Optimizasyonu ) kelimelerinin baş harfleridir. Seo genelde üç çeşidi olan bir çalışmadır. Seo çalışması çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz.
  • Site içi arama motoru optimizasyonu
  • Site dışı arama motoru optimizasyonu
  • Kelime bazlı arama motoru optimizasyonu

Aylık arama motoru optimizasyonu hakkında bilmeniz gerekenler;


Aylık seo çalışması adı üstünde aylık devam edilmesi gereken bir hizmet çeşididir. Arama motoru optimizasyonu hizmetini ilk defa alıyorsanız yani sitenizi açtınız ve daha önce bu hizmeti almadıysanız ilk önce almanız gereken hizmet genel site içi arama motoru optimizasyonu çalışmasıdır. Ardından aylık seo hizmeti alabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu çalışmasını en az 3 ay devam ettirmeniz önerilir. Genelde aylık arama motoru optimizasyonu çalışmaları 3 aydan sonra etkisini göstermeye başlar.

Aylık seo fiyatları belirlenirken maliyet nasıl hesaplanır?


Genelde ilk ay maliyeti yüksek olduğundan 3 aylık seo çalışması maliyetini hesaplamakta fayda var. Madde madde hesaplayalım;
  • Site içi arama motoru optimizasyon fiyatı: 1.200 TL ( Hedef kelime belirleme, kelime yoğunluğu, otomatikleştirilmiş seo, vb. gibi hizmetleri içerir.  )
  • 20 adet seo uyumlu makale fiyatı: 20 x 50 = 1.000 TL
  • 10 tanıtım yazısı yazılması: 10 x 50 = 500 TL
  • 10 tanıtım yazının profesyonel sitelerde paylaşılması: 10 x 300 = 3.000 TL

Yukarıdaki hesaplamaya göre aylık seo fiyatları 1.900 TL'den başlar. Başlar çünkü maliyet bu. Aşağı yukarı değişiklikler gösterebilir. Bu tabii ki adı üstünde aylık seo çalışması maliyetidir. Şunu unutmamak gerekir ki kimse kâr elde etmeden maliyetine hizmet vermez. Bu sebepten fiyat ile maliyet arasında büyük farklar olabilir. Buna bir örnek vermek gerekirse vergi, kira, ofis giderleri, eleman maaşları vb. gibi masraflar + kâr ekleneceği için firmadan firmaya mutlaka değişklik gösterecektir. Çünkü bir firma vardır kira gideri 1.000 TL'dir başka bir firmanın kirası 10.000 TL'dir.

Aylık seo fiyatları ne kadar?


Aylık seo fiyatları nedir sorusunun net ve doğru bir cevabı yoktur. Maliyet hesabını yukarıda yaptık + masrafları kendi firmamız adına hesapladım. Doğru web tasarım İstanbul 2019 aylık seo fiyatları 2.500 TL'dir diyebilirim.
seo çalışması nasıl olur, seo çalışması, 2019 seo fiyatları, google seo calismasi, seo kelime çalışması,

Aylık seo fiyatları ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle